منابع محلی: چند نفر در مناقشه برسر زمین با طالبان در ولایت خوست زخمی شدند

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

منابع محلی گفتند در مناقشه مردم با طالبان برسر زمین در ولسوالی نادرشاه‌ کوت ولایت خوست، «چهار نفر زخمی شدند.»

درگیری پس از آن آغاز شد که طالبان می‌خواستند شماری از مردم را از خانه‌های شان بیرون کنند چون به گفته طالبان زمین‌ها متعلق به دولت است.

منابع افزودند که طالبان شماری از خانه‌ها را ویران کردند که این باعث درگیری با مردم محلی در این ولسوالی شد و در اثر آن چهار نفر زخمی شدند. گفته شده که زخمیان به شفاخانه انتقال یافته‌اند.

شماری از باشندگان نادرشاه کوت به افغانستان اینترنشنال گفتند که زمین‌ها برای چندین دهه متعلق به آنان بوده و در گذشته هیچ حکومتی ادعای مالکیت بر زمین‌های شان نکرده بود.

وزارت عدلیه طالبان  در ۴ جدی از «استرداد ۱.۵ میلیون جریب زمین غصب شده» در دو سال گذشته خبر داد. پس‌گیری زمین در مواردی منجر به برخورد خشونت‌بار با ساکنان محلی شده است.

روز دوشنبه منابع محلی در قندهار به بخش پشتو افغانستان اینترنشنال گفتند که فاضل آخند، معاون وزیر دفاع طالبان یک قبرستان و یک زمین دولتی را در نزدیک قلعه نارنج شهر کهنه قندهار غصب کرده است.

به گفته منابع، فاضل در زمین‌های غصبی مدرسه و چندین مغازه ساخته است.

منابع افزودند که افراد وابسته این مقام طالبان به کسی اجازه دفن اجساد را در این قبرستان نمی‌دهند.

در فیلم و تصاویری که از این قبرستان به افغانستان اینترنشنال رسیده، مشخص است که چندین جنگجوی طالبان مانع دفن جسدی در این قبرستان می‌شوند.

در این ویدیو دیده می‌شود که بین خانواده متوفی و ​​افراد مسلح معاون وزیر دفاع طالبان مشاجره در می‌گیرد و آن‌ها می‌خواهند این مقام طالبان اجازه دفن جسد را در این قبرستان بدهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سرانجام، قانون
نگاه ژرف
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها