همسر نخست‌وزیر پیشین پاکستان خواستار انتقال خود به زندان راولپندی شد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۷

بشرا بی‌بی، همسر عمران خان نخست‌وزیر پیشین پاکستان، از دادگاه عالی اسلام‌آباد خواست که او را از اقامتگاهش به زندان مرکزی راولپندی انتقال دهد.

دادگاه روز چهارشنبه (۱۱ دلو) اقامتگاه عمران خان را برای همسرش «زندان فرعی» اعلام کرد.

روزنامه دان پاکستان گزارش داد که بشرا بی‌بی روز سه‌شنبه (۱۷ دلو) به دادگاه عالی اسلام‌آباد مراجعه و درخواست کرده است که او را به زندان مرکزی راولپندی، جایی که عمران خان زندانی است، انتقال دهد.

گفته شده بشرا بی‌بی از دادگاه خواسته است که زمان محکومت خود را مانند هر مجرم دیگری در محوطه زندان مرکزی راولپندی بگذراند.

در این درخواست تاکید شده است که همسر عمران خان «آماده و مایل» است تا حکم خود را در محل تعیین شده زندان عادی سپری کند.

بشرا بی‌بی در درخواست خود درباره دلیل طرح این درخواست تصریح کرده است از اینکه در زندان فرعی محبوس شود، احساس امنیت نمی‌کند.

او گفته که حرکت افراد «ناشناس» در اطراف اقامتگاهش «احساس ناامنی» او را تشدید کرده است و او می‌خواهد که دوران محکومیت خود را در زندان عادی سپری کند.

این در حالی است که بشرا بی‌بی پس از محکوم شدنش در پرونده «هدایای دولتی»، برای تسلیم شدن به زندان آدیالا رفت، اما به او اطلاع دادند که در زندان دیگر زندانی خواهد شد.

بشرا بی‌بی گفته که پس از ساعت‌ها انتظار او را به اقامتگاه عمران خان انتقال دادند و خانه او به عنوان زندان فرعی برای او اعلام شده است.

عمران خان و بشرا بی‌بی هفته گذشته در دو پرونده جداگانه «فروش هدایای دولتی» و «ازدواج غیرقانونی» هر یک به ۱۴ سال و ۷ سال زندان محکوم شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
گنج‌های پنهان

رادیو

پادکست‌ها