سازمان ملل: از آغاز جنگ بیش از ۱۰۰ هزار نفر در غزه کشته، زخمی و ناپدید شده‌اند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۷

رئیس آژانس سازمان ملل در امور پناهندگان فلسطینی (انروا) گفته که در چهار ماه گذشته در پی تهاجم اسرائیل بر غزه بیش از ۱۰۰ هزار فلسطینی کشته، زخمی و ناپدید شده‌اند.

فیلیپ لازارینی گفت که این تعداد نزدیک به پنج درصد جمعیت غزه است.

آقای لازارینی در صفحه اکس خود همچنین افزود که بیش از ۸۰ درصد از جمعیت غزه آواره شده‌اند. به گفته او، آن‌ها برای چندمین بار مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

لازارینی همچنین از ۱۷ هزار کودکی یاد کرد که در جنگ جاری، بدون همراه یا جدا از خانواده‌های خود هستند. او بر ضرورت آتش‌بس تاکید کرد.

پس از ادعای اسرائیل مبنی بر دست داشتن برخی از کارکنان انروا در حمله هفتم اکتوبر حماس به اسرائیل، بسیاری از کشورهای کمک‌کننده، کمک‌های مالی خود به انروا را به حالت تعلیق در آورده‌اند.

اخیراً سازمان ملل ۱۲ کارمند انروا را در پی دریافت اطلاعاتی از مقام‌های اسرائیلی درباره دست داشتن آنها در این حمله برکنار کرد. دبیرکل سازمان دستور داده که این اطلاعات بررسی و در این مورد تحقیق شود.

بر اساس آمارهای وزارت بهداشت غزه، از آغاز تهاجم اسرائیل بر غزه تاکنون ۲۷ هزار و ۴۷۸ نفر کشته و ۶۶ هزار و ۸۳۵ نفر دیگر زخمی شده است.

سازمان ملل با اشاره به تخریب بیش از ۶۰ درصد زیرساخت‌ها در غزه، اعلام کرده است که در پی حمله اسرائیل حدود ۸۵ درصد جمعیت غزه به دلیل کمبود شدید غذا و آب و دارو آواره شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.