انفجار در کارخانه وسایل آتش‌بازی در هند ۱۱ کشته و ۸۰ زخمی برجای گذاشت

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۷

مقام‌های هندی اعلام کردند که در انفجاری عظیم در یک کارخانه تولید وسایل آتش‌بازی در ایالت مادیا پرادش ۱۱ تن کشته و ۸۰ نفر زخمی شدند.

پولیس هند گفته آتش‌سوزی در این کارخانه هنوز کنترول نشده و گرو‌ه‌های امداد در حال تلاش برای مهار این آتش اند.

راجشواری ماهوبیا، مقام ارشد پولیس گفت که در پی این انفجار عظیم در بامداد روز سه‌شنبه (۱۷ دلو) از چرخبال‌های ارتش برای تخلیه زخمیان استفاده شد.

همچنین کایلاش چاند پارته، مقام ارشد هندی گفته که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در این کارخانه کار می‌کردند، اما مشخص نیست که در زمان انفجار چند نفر در داخل کارخانه بودند. او افزود که دست‌کم ۱۰ ساختمان در اطراف این کارخانه هم براثر انفجار آسیب دیده‌اند.

موهان یداو، وزیراعلای مادیا پرادش گفت: «گزارش‌های مربوط به انفجار بسیار غم‌انگیز است و پزشکان در واحدهای سوختگی در بیمارستان‌های بزرگ مجاور برای آمادگی لازم فراخوانده شده‌اند.»

نرندرا مودی، نخست‌وزیر هند، ضمن ابراز تسلیت به قربانیان این رویداد گفت به خانواده‌های کشته‌شدگان ۲۴۰۰ دالر امریکایی و به خانواده‌های زخمیان ۶۰۰ دالر غرامت می‌دهد.

پولیس گفته است که در میان کشته‌شدگان کسانی هستند که برای فرار از شعله‌های آتش در محل انفجار تلاش می‌کردند.

با این حال، انفجار در کارخانه‌های تولید وسایل آتش‌بازی در هند هرازگاهی رخ می‌دهد. در سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۸ نفر در انفجار کارخانه تولید وسایل آتش‌بازی در ایالت پنجاب کشته شدند و ۱۰ نفر دیگر در همان سال در ایالت اوتار پرادش کشته شدند.

مقام‌های هندی گفته‌اند که دلیل انفجار‌های متعدد نبود وسایل ایمنی در این کارخانه‌ها است و بسیاری از کارخانه‌ها بدون مجوز کار می‌کنند.

آتش‌بازی در هند بسیار رایج است و مردم این کشور در همه جشن‌های ملی و محلی به‌ویژه در جشنواره دیوالی و همچنین در جشن‌های عروسی از ترقه‌ها استفاده می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.