وزیر داخله پاکستان: در صورت درخواست نواحی یا شهرها، اینترنت را در روز انتخابات قطع می‌کنیم

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۸

گوهر اعجاز، وزیر داخله موقت پاکستان می‌گوید در صورت بروز مشکلات امنیتی و درخواست نواحی و شهرها، دسترسی به اینترنت در روز انتخابات (فردا) قطع خواهد شد.

هم‌زمان، عفو بین‌الملل خواستار «دسترسی بدون وقفه» مردم به اینترنت در روز انتخابات پاکستان شد.

وزیر داخله پاکستان در یک نشست خبری در اسلام‌آباد گفت که تنها در صورت درخواست نواحی یا شهرها، تعلیق خدمات اینترنتی در مناطق مربوطه در روز انتخابات بررسی خواهد شد.

آقای اعجاز تصریح کرد حکومت پاکستان تاکنون هیچ تصمیمی مبنی‌بر تعلیق خدمات اینترنتی در روز رای‌گیری نگرفته و چنین اقدامی وابسته به درخواست شهرها و نواحی است.

او افزود: «پیش از گرفتن چنین تصمیمی، حکومت ماهیت تهدیدها برای یک منطقه خاص را بررسی خواهد کرد چرا که لازم است ارتباط آنلاین میان تروریست‌ها قطع شود.»

با این حال پیشتر خان اچکزی، وزیر اطلاعات بلوچستان گفته بود که خدمات اینترنتی در حوزه‌های رای‌دهی این ایالت به گونه موقت در روز انتخابات محدود خواهد شد.

کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام کرده که سیستم جدید انتخاباتی آن، حتی در صورت قطع اینترنت نیز به گونه آفلاین کار خواهد کرد.

در میانه گزارش‌ها از احتمال قطع اینترنت در شهرهای پاکستان در روز انتخابات، عفو بین‌الملل در نامه‌ای سرگشاده به حکومت این کشور خواستار اطمینان از «دسترسی بدون وقفه» اینترنت شد.

عفو بین‌الملل در این نامه که یک سازمان حامی دسترسی به اینترنت نیز در آن امضا کرده، از نخست‌وزیر و رئيس کمیسیون انتخابات پاکستان خواسته که متعهد به دسترسی آزاد شهروندان به اینترنت، پلتفرم‌های اجتماعی و سایر کانال‌های ارتباطی در روز انتخابات شوند.

این سازمان با اشاره به فراهم‌سازی زمینه دسترسی به اطلاعات، آزادی بیان و برگزاری اجتماعات آنلاین و حضوری، از مقام‌های پاکستان خواسته که اقداماتی روی دست گیرند که حقوق بشر را رشد می‌دهد.

پیشتر دادگاه عالی سند هم به مقام‌های این ایالت دستور داد که از ارائه خدمات اینترنتی و دسترسی بدون وقفه به پلتفرم‌های اجتماعی اطمینان حاصل کنند.

قرار است روز پنجشنبه ۴۴ حزب سیاسی برای کسب ۲۶۶ کرسی پارلمان رقابت کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.