حقانی: ۱۰ سال به امریکا وقت بدهیم تا ما را به رسمیت بشناسد

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰

وزیر داخله طالبان با اشاره به اینکه امریکا این گروه را به رسمیت نمی‌شناسد گفته این گروه می‌تواند ۱۰ سال دیگر وقت بدهد. سراج‌الدین حقانی گفت در اواخر جنگ افراد طالبان روزانه «صدها و هزاران برنامه حمله تهیه می‌کردند ولی ما جلو آن‌ها را می‌گرفتیم.»

طالبان روز جمعه، ۲۰ دلو، ویدیوهایی از حضور سراج‌الدین حقانی در زادگاه خود در ولایت پکتیا را منتشر کرد.

وزیر داخله طالبان می‌گوید این گروه امریکا را با شیرینی «میتایی، گر و حلوا» از افغانستان بیرون نکشیده است.

سراج‌الدین حقانی گفت طالبان امریکایی‌ها را با زور «چوب‌» از افغانستان بیرون کشید «به همین خاطر آنها ما را به رسمیت نمی‌شناسند.»

آقای حقانی در یکی از این ویدیوها می‌گوید جو بایدن با خروج نیروهای امریکایی «هوشیاری» کرد زیرا «ما آماده جنگ می‌شدیم که آنها پای خود را بیرون کشیدند.»

او در ادامه گفت افراد این گروه در جریان یک روز «صدها و هزاران» برنامه برای حمله به نیروهای خارجی تهیه می‌کردند.

این ادعا در حالی مطرح شد که در جنوری سال ۲۰۲۱ وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که در جریان یک سال هیچ نظامی امریکایی در افغانستان کشته نشده است.

در حالی که طالبان در توافق دوحه به نیروهای امریکایی تعهد سپردند که به نیروهای خارجی حمله نمی‌کنند، آن‌ها حملات خود را به نیروهای امنیتی دولت سابق افغانستان و غیرنظامیان تا ورود خود به کابل در اگست ۲۰۲۱ ادامه دادند.

پس از ورود به کابل نیز در حالی که رهبری طالبان در رسانه‌ها «عفو عمومی» اعلام کرد، اما گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد که این گروه به انتقام‌گیری از نیروهای امنیتی دولت سابق و مخالفان سیاسی خود ادامه داده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.