منابع محلی می‌گویند طالبان دو افسر پیشین پولیس دایکندی را در میدان‌وردک بازداشت کردند

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰

منابع محلی به افغانستان اینترنشنال گفتند که افراد طالبان دو افسر پیشین پولیس دایکندی را در میدان‌وردک بازداشت کرده‌اند.

به گفته منابع، رضا مجاهدزاده فرمانده پولیس ولسوالی پاتو و رضا حکمتیار سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی شهرستان در دایکندی بودند.

براساس اظهارات منابع، طالبان رضا مجاهدزاده را روز پنجشنبه (۱۹ دلو) در میدان‌شهر، مرکز ولایت میدان‌وردک از موتر پیاده کردند و با خود بردند. جنگجویان این گروه رضا حکمیار را هم دو روز پیش در نزدیک بازار جلریز ولایت میدان‌وردک بازداشت کرده بودند.

منابع می‌گویند که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، رضا مجاهدزاده بنابر درخواست طالبان محلی با این گروه در ولسوالی میرامور ولایت دایکندی به همکاری با طالبان ادامه داد و پس از مدتی از کار برکنار شد. این منابع گفتند که آقای مجاهدزاده پس از پایان همکاری با طالبان در مسیر ولایت دایکندی و کابل مشغول مسافرکشی بود.

براساس اطلاعات منابع محلی، رضا حکمتیار مدتی سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی شهرستان دایکندی بود و پیش از سقوط حکومت پیشین به عنوان آمر جنایی در این ولسوالی کار می‌کرد. او پس از تسلط طالبان مشغول کسب و کار شخصی بود.

رضا مجاهدزاده و رضا حکمیتار ساکنان ولسوالی میرامور ولایت دایکندی هستند.

مقام‌های طالبان درباره بازداشت این دو افسر پیشین پولیس اظهارنظر نکرده‌اند.

طالبان عفو عمومی اعلام کرده اما در بیش از دو سال گذشته صدها نظامی و کارمندان حکومت پیشین را بازداشت و طبق گزارش‌ها شکنجه کرده و در مواردی به قتل رسانده است.

سازمان ملل بارها از کشتار نظامیان پیشین توسط طالبان انتقاد کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.