وزیر خارجه ایران: جنگ حماس و حزب‌الله از منظر سیاسی 'خردمندانه و دقیق' است

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز شنبه در دیدار با همتای لبنانی خود گفت که جنگ راه‌حل نیست و این کشور هیچگاه از گسترش جنگ در منطقه استقبال نمی‌کند.
امیر عبداللهیان جنگ حماس و حزب‌الله با اسرائیل را از منظر سیاسی «خردمندانه و دقیق» خواند.

رسانه‌های ایران روز شنبه (۲۱ دلو)، از دیدار وزیران خارجه ایران و لبنان در بیروت خبر دادند. امیر عبداللهیان گفت که اگر امریکا در پی آرامش در منطقه است، راهکار آن توقف «جنایات و نسل‌کشی در غزه» است.

امیر عبداللهیان گفته «معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر ایستادگی در مقابل جنایات و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه و دقیق عمل کرده است.»

وزیر خارجه ایران در جریان این سفر ضمن دیدار با مقامات لبنان، با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله نیز دیدار کرد. وزارت خارجه ایران نوشت که حسن نصرالله در این دیدار مواضع رهبر جمهوری اسلامی را در قبال جنگ حماس و اسرائيل «منحصر به فرد» خوانده است.

محور مقاومت یا مقاومت فلسطین اصطلاحی است که جمهوری اسلامی برای نیروهای نیابتی خود در خاورمیانه استفاده می‌کند. این نیروها بر پایگاه‌های امریکایی‌ها و خاک اسرائیل حملات راکتی انجام می‌دهند.

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که در لیست «تروریستی» امریکا و برخی کشورهای اروپایی قرار دارد، تحت حمایت ایران قرار دارد. مقامات جمهوری اسلامی از حمله پانزدهم میزان حماس به اسرائیل، حمایت کرده‌اند.
حزب‌الله لبنان نیز پس از این حمله درگیرهایی با اسرائیل داشته است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ماه عقرب گفت «حمایت نظامی و مالی جمهوری اسلامی از گروه‌های فلسطینی و جبهه مقاومت ادامه دارد و هیچگاه پنهان نبوده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
فیلمستان
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.