اشرف غنی حمله به محسن داور، سیاستمدار پاکستانی را «وحشیانه» خواند

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

اشرف غنی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان حمله مسلحانه به محسن داور، سیاستمدار پاکستانی را «به‌شدت» محکوم کرد.

آقای غنی گفته «دشمنان آزادی و عدالت» می‌کوشند تا کسانی را که برای حقوق سیاسی مردم مبارزه می‌کنند و در برابر استبداد می‌ایستند، نابود کنند.

محسن داور، کاندیدای مجلس ملی پاکستان روز شنبه (۲۱ دول) در یک حمله مسلحانه در وزیرستان شمالی زخمی شد.

اشرف غنی حمله به او را «ناجوانمردانه و وحشیانه» توصیف کرده است.

رئیس‌جمهور پیشین افغانستان که پس از فرار از کابل در امارات متحده عربی ساکن شده است در پستی در حساب کاربری خود در شبکه اکس نوشت: «شمنان آزادی و عدالت همواره کوشیده‌اند تا جنبش‌ها و شخصیت‌هایی را که برای حقوق سیاسی مردم آزادی‌خواه مبارزه می‌کنند، در مقابل استبداد می‌ایستند و خواهان حقوق اولیه انسانی برای مردم خود هستند، از بین ببرند.»

آقای غنی گفته که معتقد است این اعمال «ظالمانه» نمی‌تواند صدای آزادی را متوقف کند. او بدون اینکه توضیحی بدهد گفت: همه چیز در حال تغییر است و این ظلم و استبداد پایان خواهد یافت.

محسن داور، رهبر جنبش ملی دموکراتیک، از حوزه انتخابیه ۴۰- ان‌آ وارد کارزارهای انتخاباتی شده بود. او ادعا کرده که تلاش‌هایی برای تقلب در نتایج رای‌گیری در این منطقه انجام شده است.

محسن داور یکی از رهبران جنبش تحفظ پشتون‌ها در پاکستان است. آقای غنی در زمان ریاست جمهوری از این جنبش حمایت کرد و شماری از رهبران این جنبش در دومین مراسم تحلیف ریاست جمهوری اشرف غنی شرکت کردند.

پس از فرار اشرف غنی از کابل، محسن داور با او در دبی دیدار کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها