رویترز: پایگاه ائتلاف امریکا در میدان نفتی کونیکو در سوریه هدف حملات پهپادی قرار گرفت

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

یک منبع امنیتی به رویترز گفته که نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا مستقر در میدان نفتی کونیکو در شرق سوریه، روز شنبه هدف شش حمله پهپادی قرار گرفته است‌.
این منبع گفته که سامانه‌های پدافند هوایی این ائتلاف، از این حملات جلوگیری کرده است.

خبرگزاری رویترز روز شنبه (۲۱ دلو) به نقل از یک منبع امنیتی از حملات موشکی بر پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا در سوریه و دفع آن از سوی این ائتلاف خبر داد.

المیادین نیز گزارش داد سه پهپاد پایگاه امریکا در میدان گازی کونیکو در سوریه را هدف قرار دادند. طبق این گزارش، به نیروهای امریکایی در میدان نفتی العمر سوریه نیز حمله شده است.

مشخص نیست که این حملات از سوی چه گروهی انجام شده است.

نیروهای ائتلاف و نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها که با هم علیه داعش مبارزه می‌کنند، از زمان حمله حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر، با حملات فزاینده‌ای از سوی گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه و عراق مواجه شده‌اند.
جنرال مظلوم عبدی، رئیس نیروهای دموکراتیک سوریه، هفته گذشته به رویترز گفت که پس از کشته شدن شش جنگجوی نیروهای دموکراتیک سوریه در یکی از حملات پهپادی، ایالات متحده باید سامانه‌های دفاع هوایی بیشتری را برای حفاظت از پایگاه‌های خود به سوریه بفرستد.

پیش از این گروه شبه‌نظامی عراقی مقاومت اسلامی در یک حمله پهپادی، سه سرباز امریکایی را در اردن کشت. به دنبال آن، این گروه اعلام کرد که حملات بر پایگاه‌های امریکایی در عراق را متوقف می‌کند.

نیروهای امریکایی از زمان حمله حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر تاکنون بیش از ۱۶۰ بار در عراق، سوریه و اردن مورد حمله قرار گرفته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.