مقام‌های جمهوری اسلامی ممنوعیت تماس تلفنی و ملاقات نرگس محمدی را تمدید کردند

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

صفحه اینستاگرام نرگس محمدی، برنده جایزه صلح نوبل نوشته که رئيس بند زنان زندان اوین ممنوعیت تماس تلفنی و ملاقات‌های او را تمدید کرده است. طبق این اطلاعیه، مقامات جمهوری اسلامی این ممنوعیت را به دلیل نامه او به دبیرکل سازمان ملل تمدید کرده‌اند.

در این اطلاعیه آمده است که از تاریخ ۸ قوس ۱۴۰۲ تلفن و ملاقات نرگس محمدی به دستور مقامات امنیتی و به بهانه فعالیت در داخل زندان و ارسال مطالب و نوشته‌ها به خارج زندان قطع شده است.

برپایه این اطلاعیه، از ۱۵ دلو ۱۴۰۲ ممنوعیت تلفن و ملاقات وی لغو شده بود، اما رئیس بند زنان اوین تهران محرومیت جدیدی را ابلاغ کرده است.

بر اساس دستور جدید نهادهای امنیتی، تلفن‌ها و ملاقات خانم محمدی به دلیل ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل و درخواست برای جرم‌انگاری آپارتاید جنسیتی همچنان قطع خواهد ماند.

نرگس محمدی در اوایل ماه دلو در نامه به آنتونیو گوترش، دبیر‌کل سازمان ملل از او خواست آپارتاید جنسیتی را همانند آپارتاید نژادی در اسناد بین‌المللی جرم‌انگاری کند.

خانم محمدی، برنده جایزه نوبل صلح ۲۰۲۳ که در زندان اوین تهران زندانی است در نامه‌ای به آنتونیو گوترش نوشته که آپارتاید جنسیتی به عنوان یکی از مصادیق جنایت علیه بشریت همانند آپارتاید نژادی به رسمیت شناخته شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها