به دستور والی طالبان دوره‌های تفسیر قرآن برای کارمندان دولتی در ولایت سرپل آغاز شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

به دستور محمدیعقوب عبدالرحمان، والی طالبان در سرپل، دوره‌های تلاوت و تفسیر قرآن برای کارمندان نظامی و غیرنظامی آغاز شده است.

او به همه کارکنان دستور داده که همه روزه در دوره‌های دوماهه ترجمه و تفسیر قرآن اشتراک کنند.

براساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی طالبان در سرپل که روز دوشنبه منتشر شد، جلسات آموزش تفسیر و تلاوت قرآن از ساعت ۸ تا ۹ صبح برگزار می‌شود.

در خبرنامه دفتر والی طالبان در سرپل آمده است: «مولوی حکمت‌الله، مدیر مجالس اداری ولایت هر روز به تمام کارمندان به زبان عام[فهم] و روان به آموزش ترجمه و تفسیر قرآن کریم می‌پردازد.»

در همین حال، برنامه ترجمه و آموزش قرآن به کارکنان دیگر دستگاه‌های دولتی در سرپل همه روزه پس از نماز عصر آغاز می‌شود. این برنامه در اوقات رسمی روزانه در ادارات دولتی تحت کنترول طالبان آغاز شده است.

بنا به گزارش‌ها، در بسیاری از ولایات مردم شکایت دارند که مقام‌های طالبان برای حل مشکلات‌شان به موقع رسیدگی نمی‌کنند.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، این گروه در هر وزارت‌خانه اداره‌ای تحت عنوان دعوت و ارشاد برای اجرای شریعت مورد نظر خود و نظارت بر پوشش و رفتار کارمندان ایجاد کرده است.

این گروه عملکرد فردی، وضعیت ظاهری و پوشش کارمندان دولتی را کنترول می‌کند. آغاز دوره‌های آموزش تفسیر و تلاوت قرآن، اقامه نماز در جماعت، وضع محدودیت بر سبک پوشش کارمندان از جمله داشتن ریش و کلاه از مواردی است که طالبان بر کارمندان دولتی تحمیل کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.