طالبان پاکستان دو حزب مذهبی این کشور را به 'جهاد' علیه ارتش دعوت کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

طالبان پاکستانی از رهبران جماعت اسلامی و جمعیت علمای اسلام پاکستان خواست تا راه «دموکراسی» را رها کنند و با آنها به جنگ مذهبی علیه ارتش پاکستان بپیوندند.

جمعیت علما در انتخابات پارلمانی شکست خورده و بیشتر کرسی‌های آن بدست تحریک انصاف افتاده است.

تحریک طالبان پاکستان روز دوشنبه (۲۳دلو) در خبرنامه خود از این دو حزب مذهبی پاکستان برای پیوستن به «جهاد» با این گروه دعوت کرد.

این گروه شبه‌نظامی به مولانا فضل الرحمان، رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان و سراج الحق، رهبر جماعت اسلامی پاکستان گفته است که راه جمهوری را ترک کنند و در «مبارزه» با ارتش پاکستان با این گروه یک‌جا شوند.

گروه جماعت الاحرار تحریک طالبان پاکستان به رهبران این دو حزب توصیه کرد که «اگر واقعاً نظام اسلامی را می‌خواهند، راه جهاد را در پیش گیرند، نه از طریق انتخابات و جمهوری.»

در این بیانیه مطبوعاتی تی‌تی‌پی آمده است که «در پاکستان، تمام قدرت در دست ارتش پاکستان است و هر چه بخواهد انجام می‌شود، انتخابات به صورت نمادین برگزار می‌شود.»

این درخواست طالبان پاکستانی در حالی مطرح می‌شود که سراج الحق پس از ناکامی در انتخابات اخیر، کمیسیون انتخابات پاکستان را به «تقلب» متهم کرده و خواستار «استعفای» مقام‌های این کمیسیون شده است.

مولانا فضل الرحمان نیز از حزب جمعیت علمای اسلام در زادگاهش دره اسماعیل خان شکست خورد و تنها در بلوچستان و برخی مناطق دیگر پشتون‌نشین چهار کرسی در مجلس ملی به دست آورد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.