یک نهاد مدافع آزادی رسانه‌ها قطع دسترسی کاربران به شبکه اکس در پاکستان را محکوم کرد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

همزمان با دستور دادگاه عالی سند برای احیای دسترسی کاربران به شبکه‌های اجتماعی، «شبکه آزادی»، یک سازمان مدافع آزادی رسانه‌ها در پاکستان، از حکومت موقت این کشور به خاطر اختلال در دسترسی به شبکه پرطرفدار اکس انتقاد کرد.

این سازمان گفته که حکومت موقت با از کار انداختن شبکه اکس به دلایلی نامعلوم، آزادی بیان شهروندان را سانسور کرده است. شبکه اکس(توییتر سابق) از ۲۸ دلو در پاکستان غیرفعال شده است.

در همین حال، به نقل از روزنامه اکسپرس تریبون، دادگاه عالی ایالت سند پاکستان به مقام ها دستور داده است که دسترسی به شبکه های اجتماعی را احیا کنند. دو قاضی ارشد دادگاه گفتند که نگرانی خود را درباره اخلال در خدمات اینترنتی به دنبال برگزاری انتخابات سراسری در پاکستان ابراز کردند.

نت بلاکس، یک نهاد جهانی نظارت‌کننده انترنت اعلام کرده است که خدمات شبکه اجتماعی اکس در پاکستان برای چهارمین روز متوانی «بسیار محدود» مانده است. این نهاد گفته که این محدودیت روز شنبه به دلیل افشاگری‌های در مورد تقلب در انتخابات اعمال شد.

نت بلاکس روز چهارشنبه در صفحه اکس نوشت که اعمال محدودیت بر شبکه اکس «به طور قابل توجهی مانع از تحقق دموکراسی و آزادی رسانه‌ها می‌شود.»

در پاکستان معمولا خدمات این شبکه محبوب مردم پاکستان بعد از افزایش اعتراضات مردمی محدود می‌شود که آخرین بار در پی افزایش اعتراضات احزاب مختلف در برابر آنچه آنها تقلب گسترده در انتخابات سراسری هشتم فبروری پاکستان می‌خوانند، فعالیت این شبکه محدود شد.

معترضان بیشتر برای بسیج گردهمایی‌های اعتراضی و همچنان رهبران احزاب برای اعلام موقف‌های شان از شبکه پر طرفدار اکس استفاده می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.