شورای مهاجران ناروی از طرح پول دیجیتالی برای ارایه کمک‌های بشردوستانه در قندهار خبر داد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

شورای مهاجران ناوری از موفقیت طرح استفاده از کارت اعتباری دیجیتالی برای ارایه کمک‌های بشردوستانه در روستاهای ولسوالی میوند قندهار خبر داده است.

این شورا می‌گوید این طرح «راه جدید و مطمین‌تری برای ارایه کمک‌های بشردوستانه است.»

شورای مهاجران ناوری روز پنجشنبه، سوم حوت در بیانیه‌ای گفت که هدف از برگزاری این برنامه آزمایشی کمک به مردم در قریه های آسیب پذیری است که به علت مشکلات بانکی در افغانستان، به خدمات مالی مصون و به صرفه دسترسی پیدا می‌کنند.

محمد عمر، یک باشنده ولسوالی میوند گفته است که پول به صورت کارت اعتباری در اختیار شان قرار داده می‌شود که آن برای خرید غذا و دیگر مواد مورد نیاز استفاده می‌توانند.

این طرح شورای مهاجران ناروی با همکاری «حساب پی»، یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات مالی دیجیتالی از اول اکتوبر تا آخر دسامبر سال گذشته میلادی آزمایش شد. در این طرح، ماهانه مبلغ ۱۷۰ دالر برای ۱۱۰خانواده آسیب‌پذیر به شمول زنان، افراد دارای معلولیت و خانواده‌های که سرپرست‌های مسن دارند، در ولسوالی میوند قندهار کمک شده است.

شورای مهاجران ناوری می‌گوید که مردم در روستای‌های میوند از این طرح استقبال کرده است و گفته ۹۸درصد مردم استفاده از کارت اعتباری دیجیتال را آسان و سریع توصیف کرده اند. این نهاد نارویژی ابراز امیدواری کرده که این طرح را در سال جاری میلادی در مناطق بیشتر افغانستان اجرا کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.