امریکا و بریتانیا تحریم‌های جدیدی علیه سپاه قدس و حوثی‌های یمن وضع کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

امریکا و بریتانیا روز سه‌شنبه تحریم‌های جدیدی را علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حوثی‌های یمن اعمال کردند.

وزارت خزانه‌داری امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد محمدرضا فلاح‌زاده، جانشین فرمانده نیروی قدس و چندین واحد این نیرو تحریم شدند.

وزارت خرانه‌داری گفته این افراد را به دلیل دست‌داشتن در حملات بر خطوط کشتی‌رانی در دریا سرخ تحریم شده‌اند. این وزارت گفته که ارتش ایران در حمایت اطلاعاتی و تسلیحاتی شبه‌نظامیان حوثی دست داشته است.

بسته تحریمی جدید واشنگتن و لندن همچنین مالک هانگ‌کانگی کشتی «آرتورا» را که از آن برای جابه‌جایی و فروش محصولات تحریمی ایران استفاده می‌شد، هدف قرار داده است.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، سود حاصل از این معاملات غیرقانونی در اختیار نیروی قدس و حوثی‌های یمن، از گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه قرار گرفته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «در حالی که حوثی‌ها به طور مداوم امنیت تجارت صلح‌آمیز بین‌المللی را تهدید می‌کنند، ایالات متحده و بریتانیا به مختل کردن جریان‌های مالی که این فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده را ممکن می‌سازند، ادامه خواهند داد.»

در همین حال، دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا هم اعلام کرده که معاون فرمانده سپاه قدس و سه واحد این بخش نیروی برون مرزی سپاه پاسداران را که در حملات حوثی‌ها بر خطوط کشتی‌رانی در دریا سرخ دست داشته، را تحریم کرده است.

در لیست تحریم‌های تازه بریتانیا اسم یک تاجر فلسطینی مقیم ایران و وزیر امنیت شبه‌نظامیان حوثی‌ها هم شامل است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.