آلمان: هیچ سربازی از کشورهای اروپایی یا ناتو به اوکراین اعزام نخواهد شد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

یک روز پس از اظهارات جنجالی رئیس‌جمهور فرانسه درباره گزینه ارسال نیروی ناتو به اوکراین، صدراعظم آلمان روز سه‌شنبه این نظر را رد کرد.

امریکا، بریتانیا و اسپانیا نیز به اعزام نیرو به اوکراین پاسخ منفی دادند اما بر ادامه کمک‌های نظامی تاکید کردند.

اولاف شولتز در سخنانی در شهر فرایبورگ آلمان گفت: «هیچ نیروی نظامی از کشورهای اروپایی و ناتو به خاک اوکراین اعزام نخواهد شد.»

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه، هفتم حوت در کنفرانسی برای حمایت از اوکراین گفت که «در حال حاضر هیچ اجماعی برای اعزام رسمی، آشکار و علنی نیروی نظامی به خاک اوکراین وجود ندارد.» با این حال او اضافه کرد که "باید تمام احتمالات را در نظر گرفت و هیچ راه حلی را از پیش رد نکرد.»

یک مشاور ارشد رئیس‌جمهور اوکراین از حضور سربازان اروپایی در خاک اوکراین استقبال کرده و آن را نشان آگاهی اروپا از خطر تهاجم بیشتر روسیه دانسته است.

اما، یک مقام ناتو روز سه‌شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که این سازمان به کمک‌های نظامی خود به اوکراین ادامه خواهد داد، اما «هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیروی رزمی به خاک اوکراین ندارد.»

پیلار آلگریا، سخنگوی حکومت اسپانیا، روز سه‌شنبه پس از نشست شورای وزیران این کشور گفت که مادرید با ایده استقرار نیروهای اروپایی در اوکراین موافق نیست. او تاکید کرد که تمرکز اصلی باید بر تسریع ارسال تجهیزات نظامی به کی‌یف باشد.

بریتانیا هم بر نقش آموزشی نیروهای نظامی محدود کشورش در اوکراین تاکید کرده و گفته که در این برنامه تغییری نخواهد آمد.

روسیه با لحن تهدیدآمیزی به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه واکنش نشان داده و گفته که حضور نیروهای ناتو در اوکراین باعث درگیری ناتو و روسیه خواهد شد.

این اظهارات کاخ سفید را وادار به واکنش کرده است. آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز سه‌شنبه گفت: «رئیس‌جمهور امریکا به صراحت گفته که ایالات متحده نیروهایی را برای جنگ در اوکراین نمی‌فرستد.»

او افزود که آقای بایدن معتقد است «مسیر پیروزی» مستلزم کمک نظامی است که در حال حاضر توسط کانگرس امریکا مسدود شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

معدن طلا
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.