ترکیه برای مهار ورود پناهجویان ایستگاه‌های بازرسی و گشت‌های سیار را افزایش داد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

وزیر داخله ترکیه روز سه‌شنبه از افزایش پُست‌ها و گشت‌های سیار در ۳۰ شهر ترکیه برای شناسایی مهاجران غیرقانونی خبر داد.

علی یرلی‌کایا گفت از جولای سال گذشته تنها در استانبول ۵۶ هزار و ۶۲۰ 'پناهجوی غیرقانونی' شناسایی و به مراکز اخراج فرستاده‌ شدند.

بر اساس گزارش رسانه‌های ترکیه، علی یرلی‌کایا افزایش وسایل نقلیه سیار و محلات بررسی و شناسایی اتباع خارجی را راهی برای مهار ورود پناهجویان غیرقانونی دانسته است. او گفت اتباع خارجی که شناسنامه و مدارک لازم را ارائه نکنند، بازداشت و به مراکز اخراج منتقل خواهند شد.

یرلی‌کایا از مهاجرت بی‌رویه در ترکیه یاد کرد و گفت که برای مبارزه با 'پناهجویان غیرقانونی' و قاچاقچیان، چهار مرحله را روی دست گرفته‌اند: حل مشکل در کشورهای مبدای پناهجویان، تدابیر امنیتی مرزی شدید، شناسایی و بازداشت پناهجویان و در نهایت اخراج آنان به کشورهای مبدا.

آقای یرلی‌کایا گفت که در یکسال گذشته، مجموعا ۶۱ هزار و ۴۲۹ شهروند غیر قانونی شناسایی و به مراکز اخراج فرستاده شده‌اند. او افزود که در هفت ماه گذشته، دستکم ۴۹۳ عملیات علیه قاچاقچیان در استانبول انجام شده و ۷۹۸ قاچاقبر بازداشت شدند.

ترکیه به مثابه حلقه وصل آسیا به اروپا، مقصد موقت بسیاری از پناهجویانی است که برای ورود به اروپا از راه‌های قانونی و غیرقانونی به این کشور وارد می‌شوند. ترکیه در ماه‌های اخیر روند شناسایی، بازداشت و اخراج پناهجویان را تسریع نموده و هزاران پناهجو عمدتا افغان را بازداشت و اخراج کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.