جمهوری اسلامی برای بازگشت معین از لس‌آنجلس «برنامه‌ریزی می‌کند»

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

یک مقام وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفته که «در حال تدارک و برنامه‌ریزی» برای بازگشت نصرالله معین، خواننده معروف ایرانی مقیم امریکا است.

عبدالله سهرابی، مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور به روزنامه خراسان گفت: «اخبار خوبی در پیش است.»

آقای سهرابی به این روزنامه گفت که «هم درمورد معین و هم در مورد افراد دیگر ما دنبال این هستیم که جذب حداکثری داشته باشیم.»

وزیر ارشاد جمهوری اسلامی پیشتر در واکنش به خبر بازگشت معین گفته بود که او می‌تواند برگردد اما درباره اجازه فعالیت‌هایش در ایران بعداً تصمیم گرفته خواهد شد.

شایعات و گمانه‌زنی درباره بازگشت معین که در میان افغان‌ها نیز هواخواه دارد، همیشه مطرح بوده است. وبسایت خبری عصر ایران نوشت که موضوع بازگشت معین یک بار هم در دوران احمدی نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران مطرح شد.

این پایگاه خبری به نقل از یک منبع نوشت که بازگشت معین لغو شد چون به او گفته بودند که «از پای هواپیما مستقیم می‌روی زندان اوین.»

جمهوری اسلامی آوازخوانان ایرانی ساکن ایران را اغلب به «ترویج فساد و ابتذال» متهم می‌کند و احتمال مجازات آنان همیشه وجود داشته است. حکومت این کشور هنرمندان و خوانندگان در داخل را نیز به دلایل گوناگون ممنوع الکار و زندانی کرده است.

منتقدان می‌گویند با این که جمهوری اسلامی از ایرانیان خارج از کشور دعوت به بازگشت، کار و سرمایه‌گذاری می‌کند، اما شماری از آنان پس از بازگشت از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و در دادگاه‌ها به زندان محکوم شده‌اند و حتی برخی نیز در معرض اعدام قرار دارند.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.