مقام سابق ترامپ: جمهوری اسلامی باید هزینه حملات نیابتی به نیروهای امریکایی را بپردازد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

‌ نماینده ویژه پیشین امریکا در امور ایران گفت واشنگتن باید ایران را وادار کند بهای مستقیم حملات نیابتی خود به نیروهای امریکایی را بپردازد.

برایان هوک گفت تا وقتی جمهوری اسلامی درد را احساس نکند، با مصونیت از مجازات به این حملات ادامه خواهد داد.

نماینده ویژه وزارت خارجه حکومت دونالد ترامپ روز چهارشنبه به کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت که جمهوری اسلامی از نظر تاریخی «در منطقه خاکستری عمل کرده و به گروه‌های نیابتی خود اجازه داده به جای آن دست به کشتار بزند.»

این مقام ارشد پیشین امریکایی گفت که ایران «هیچ دردی» را احساس نکرده و تا زمانی که این رژیم چنین احساسی داشته باشد، به فعالیت خود در «منطقه خاکستری»ادامه خواهد داد.

برایان هوک به سناتوران امریکایی گفت که حکومت بایدن باید اعلام کند که بین جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی آن فرقی نمی‌گذارد و حمله این گروه‌ها به سربازان امریکایی را حمله مستقیم ایران تلقی کرده و تهران را مسئول آن می‌داند.

حمله به نیروهای امریکایی

از آغاز جنگ غزه در هفتم اکتوبر، گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی اقدام به ۱۷۰ حمله به نیروهای امریکایی در عراق و سوریه کرده‌اند. حوثی‌های یمن نیز که از حمایت ایران برخوردارند تا کنون ۶۰ بار به کشتی‌های تجاری و کشتی‌های جنگی امریکا و شرکای این کشور حمله کرده‌اند.

سه سرباز امریکایی در حمله پهپادی ملیشه‌های مورد حمایت ایران به یک پایگاه نیروهای امریکایی در اردن در نزدیکی مرز سوریه کشته شدند.

از اوایل این ماه، نیروهای امریکایی حملات تلافی‌جویانه‌ای را به اهداف سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مورد حمایت آن در عراق و سوریه آغاز کرده است. این حملات باعث شده که حمله به نیروهای امریکایی در عراق و سوریه کاهش یابد.

روزنامه نیویارک تایمز به نقل از مقام‌های ناشناس ایرانی و امریکایی گزارش داد که جمهوری اسلامی برای جلوگیری از خطر درگیری مستقیم با ارتش امریکا در منطقه، به نیروهای نیابتی خود گفته که حمله بر نیروهای امریکایی و سفارت این کشور در عراق را کاهش دهند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.