تیم الطائی با درخشش ستارگان فوتسال افغانستان در لیگ برتر عربستان پیروز شد

جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

تیم الطائی امروز در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتسال عربستان با درخشش سید حسین موسوی و حمیدرضا حسینی، با نتیجه ٥-٨ مقابل تیم فوتسال مصده پیروز شد. این دومین پیروزی الطائی بود و ملی‌پوشان فوتسال افغانستان در نخستین بازی برای الطائی، هر کدام ٢ گل و ٢ گل پاس گل به نام خود ثبت کردند.

ملی‌پوشان افغانستان روی هشت گل تیم الطائی مؤثر بودند و از هشت گل این تیم، چهار گل توسط موسوی و حسینی به ثمر رسید و چهار گل دیگر نیز روی پاس‌های این دو ستاره وارد دروازه تیم مصده شد.

این مسابقه در شهر الدوادمی و به میزبانی تیم مصده برگزار شد و تیم الطائی به دومین پیروزی‌اش در سیزده مسابقه که در این لیگ انجام داده دست یافت. این نخستین بازی دو ملی‌پوش افغانستان برای تیم الطائی بود.

تیم الطایی پیش از آن که موسوی و حسینی با این تیم قرارداد ببندند، فقط یک بار در هفته دوم مقابل تیم العلمین (٢-٤) پیروز شده و تمام مسابقات دیگر خود را تا هفته سیزدهم لیگ برتر عربستان باخته بود.

رقابت‌های لیگ برتر فوتسال عربستان در دو گروه ده تیمی (الف و ب) برگزار می‌شود که تیم الطائی با شش امتیاز در گروه الف این مسابقات نهم است. در این گروه تیم النصر با ٣٤ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. در گروه ب نیز تیم القادسیه اول است.

از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله بعد و حذفی این مسابقات صعود می‌کنند که با توجه به فاصله ٢٨ امتیازی تیم الطائی با تیم النصر، رسیدن این تیم به مرحله بعدی دور از دسترس است و الطائی فقط برای ماندن در لیگ تلاش می‌کند.

هر تیم در مرحله گروهی لیگ برتر فوتسال عربستان باید ١٨ بازی انجام دهد که الطائی ١٣ بازی انجام داده و فقط ٥ بازی تا آخر مرحله گروهی مانده است. الطائی امیدوار است که با حضور موسوی و حسینی به وضعیت خود در جدول رده‌بندی سروسامان دهد و بتواند خودش را در لیگ حفظ کند.

تیم الطایی در بازی بعدی در شهر حائل و ورزشگاه خانگی‌اش میزبان تیم الترجی رده هفتمی است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.