آسوشیتدپرس: امریکا با ایجاد اصلاحات در ساختار ارتش، برای 'جنگ بزرگ بعدی' آماده می‌شود

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

آسوشیتدپرس گزارش داد که امریکا هفت هزار و ۵۰۰ سرباز را در واحدهای پدافند هوایی و پنج گروه ضربتی را با توانمندی‌ سایبری، اطلاعاتی و قابلیت حمله‌های دوربرد پیشرفته به ارتش اضافه می‌کند.

یک مقام ارتش ایالات متحده گفت «برای عملیات‌های جنگی در مقیاس بزرگ آماده می‌شویم.»

آسوشیتدپرس با نشر گزارشی از آمادگی پنتاگون برای اصلاحات ساختاری در ارتش امریکا خبر داده است. بر اساس آمارها تعداد کل سربازان فعال امریکا در حال حاضر حدود ۴۴۵ هزار نفر است. ارتش امریکا در نظر دارد تا بر اساس طرح جدید طی پنج سال آینده نیروهای خود را به ۴۷۰ هزار نفر افزایش دهد.

کریستین ورموت، معاون نیروی زمینی وزارت دفاع امریکا گفت که «ما می‌خواهیم برای عملیات‌های جنگی در مقیاس بزرگ آماده باشیم. ما به این موضوع نگاه کردیم که قطعاتی از ساختار نیرو وجود دارد که احتمالاً بیشتر با ضد شورش مرتبط است که ما دیگر به آنها نیاز نداریم.»

این تعدیل‌ها عمدتاً در پست‌های خالی از جمله در مشاغل مربوط به ضد شورش که در طول جنگ‌های عراق و افغانستان افزایش یافت، اما امروز چندان مورد نیاز نیستند، خواهد بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، ارتش امریکا در این طرح جدید در پی آن است تا حدود ۲۴ هزار یا تقریبا پنج درصد نیروهای خود را کاهش دهد تا «بهتر بتواند در جنگ بزرگ بعدی بجنگد.»

با گذشت زمان تمرکز ارتش به رقابت قدرت‌های بزرگ مانند چین و روسیه و تهدیدهای ایران و کوریای شمالی تغییر کرده است.

جنگ در اوکراین نیاز به تاکید بیشتر بر سیستم‌های دفاع هوایی و توانایی‌های با تکنولوژی بالا را برای استفاده و مقابله با پهپادهای هوایی و دریایی نشان داده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید این تغییرات نشان دهنده تغییر قابل توجهی برای ارتش امریکا برای آماده شدن عملیات رزمی در مقیاس بزرگ علیه رقیبان است.

طبق این گزارش، ارتش امریکا در سال گذشته با تعیین سقف ۶۵ هزار، توانست حدود ۵۰ هزار نیرو را جذب کند

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.