وزیر داخله پاکستان: مهاجران غیر قانونی افغان باید به کشورشان برگردند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

محسن رضا نقوی، وزیر داخله پاکستان روز سه‌شنبه گفت که تمام مهاجران غیر قانونی به شمول مهاجران افغان که در پاکستان به سر می‌برند باید به کشورشان برگردند.

مقام‌های پاکستانی اعلام کردند مرحله دوم اخراج مهاجران افغان کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود.

آقای نقوی روز سه شنبه، ۲۹ حوت در صحبت با خبرنگاران در لاهور گفت که مهاجران باید به کشورهای شان برگردند و با ویزه به پاکستان بیایند.

به تازگی وزارت داخله پاکستان تصمیم گرفت که مرحله دوم اخراج مهاجران افغان را آغاز کند.

در چهارم میزان ۱۴۰۲ خورشیدی کابینه حکومت موقت پاکستان به رهبری انوار الحق کاکر فیصله کرد که تمام مهاجران افغان را از این کشور اخراج کند.

پاکستان ابتدا روند اخراج مهاجرانی را روی دست گرفت که هیچ سندی اقامتی و مهاجرتی با خود ندارند و در مرحله دوم مهاجرانی که کارت مهاجرتی «کارت شهروندان افغان» را دارند و در مرحله سومی مهاجرانی که کارت مهاجرت سازمان ملل را دارند، اخراج خواهند شد.

از دهم عقرب ۱۴۰۲ خورشیدی تاکنون حدود نیم میلیون مهاجر افغان در چارچوب مرحله اول، توسط نیروهای امنیتی پاکستان به‌صورت گسترده و دسته‌جمعی اخراج شدند. حالا پاکستان تصمیم گرفته که مرحله دوم اخراج مهاجران افغان را روی دست گیرد.

در روزهای گذشته، وزیران داخله ایالت‌های سند و پنجاب به دستور وزارت داخله پاکستان روند شناسایی و تعیین موقعیت مهاجران دارای «کارت شهروندی افغان» را آغاز کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.