امام جمعه اهل سنت زاهدان: اگر به زنان فرصت بدهند کشور را می‌سازند

جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۰۳

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه، سوم حمل، گفت اگر مسئولان جمهوری اسلامی به مردم ایران و به خصوص زنان اعتماد کنند و به آن‌ها فرصت بدهند، آنان به راحتی کشور را می‌سازند و ایران را تبدیل به گلستان می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه فساد در کشور، بیت‌المال و سرمایه‌های ملی را هدف قرار داده، وجود این فسادها را خطرناک خواند و گفت ریشه مشکلات کشور از همین ناحیه است و باعث می‌شود چیزی برای همه مردم باقی نماند.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی اشاره‌ای به دلیل طرح این موضوع در خطبه‌های نماز جمعه امروز خود نکرد، اما به نظر می‌رسد بیان این موضوع در ارتباط با افشای اسناد زمین‌خواری کاظم صدیقی، امام جمعه تهران باشد.

مولوی عبدالحمید در بخشی از خطبه‌های خود با اشاره به بحران اقتصادی موجود در ایران از همگان خواست به مردمی که از نظر اقتصادی در وضعیتی نامناسب هستند و همچنین به خانواده‌های زندانیان، کمک کنند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم استان سیستان و بلوچستان به‌خصوص سوخت‌بران در این استان خواست قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و برای حفظ جان خود و دیگر شهروندان، تندتر از سرعت مجاز رانندگی نکنند.

عبدالحمید با اشاره به اینکه مردم شهرهای مختلف به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان کمک کردند، تاکید کرد که مردم ایران به یکدیگر محبت پیدا کرده‌اند و این آینده درخشانی را به مردم نوید می‌دهد.

اسماعیل‌زهی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۵ حوت هم از «ملت ایران» برای رسیدگی به سیل‌زدگان جنوب استان سیستان و بلوچستان تشکر کرده بود.

او در خطبه‌های نماز جمعه ۱۱ حوت نیز گفته بود مدیریت کشور نتوانسته است برنامه‌ریزی کند و زیرساخت‌ها را برای منحرف کردن سیل فراهم آورد.

سه روز پس از این اظهارات و در روز ۱۴ حوت، نیروهای امنیتی خودرو مولوی عبدالحمید و همراهان او را در پولیس راه زاهدان-خاش متوقف و از سفر او به مناطق سیل‌زده دشتیاری در چابهار جلوگیری کردند.

بر اساس گزارش‌ها، پخش زنده خطبه‌های نماز جمعه زاهدان در روز سوم حمل، در چند نوبت با اختلال مواجه و قطع شد.

نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران، همچون هفته‌های گذشته هم‌زمان با برگزاری نماز جمعه زاهدان در خیابان‌های این شهر حضور گسترده‌ای داشتند.

رسانه حال‌وش که خبرهای استان سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد، در اینستاگرام خود نوشت نیروهای نظامی مانند جمعه‌های گذشته در اطراف مصلی و مسجد مکی زاهدان و خیابان‌های منتهی به آن، حضور پر رنگی پیدا کرده و با ایجاد ایست‌های بازرسی اقدام به تفتیش بدنی نمازگزاران کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها