میلیاردرهای ۲۰۲۴ فوربس؛ تیلور سویفت در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

تیلور سویفت، ستاره موسیقی پاپ امریکا، برای اولین بار با ۱.۱ میلیارد دالر وارد فهرست میلیاردرهای فوربس شد.

موفقیت سویفت به دنیای موسیقی محدود نمی‌شود. حضور او در بازی‌های فوتبال امریکا برای تماشای دوست پسرش تراویس کلس، برای او درآمدزا بوده است.

سویفت پس از کسب مقام «ابرستاره» وارد فهرست ثروتمندان شد. او در مراسم جوایز گرمی امسال خوش درخشید و به اولین آوازخوانی تبدیل شد که چهار بار جایزه آلبوم سال را از آن خود کرده است.

در فهرست ثروثمندان مجله فوربس سام آلتمن، بنیانگذار شرکت هوش مصنوعی (ChatGPT) با یک میلیارد دالر نیز برای بار اول جا خوش کرده است.

اما در صدر فهرست افراد دیگری قرار دارند: برنارد آرنو، مالک LVMH، شرکت کالاهای لوکس فرانسوی با دارایی تخمینی ۲۳۳ میلیارد دالر در صدر جدول قرار گرفت.

ایلان ماسک، مالک تسلا و شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق)، با ثروت ۱۹۵ میلیارد دالری در رتبه دوم قرار دارد.

پس از او جف بزوس، مالک آمازون در رده سوم ایستاده است.

فوربس اعلام کرد که در فهرست سال ۲۰۲۴ خود ۲۷۸۱ میلیاردر دارد. این تعداد ۱۴۱ نفر بیشتر از سال گذشته و ۲۶ نفر بیشتر از رکورد قبلی ثبت شده در سال ۲۰۲۱ است.

در گزارش فوربس آمده که نخبگان با ثروت جمعی ۱۴.۲ تریلیون دالر،‌ ثروتمندتر از همیشه‌اند.

با این همه،‌ از ۱۰ ثروتمند برتر روی کره زمین، هشت نفر از ایالات متحده هستند که شش نفر از آنها از سرمایه‌گذاری در فناوری درآمد کسب کرده‌اند.

از نظر جغرافیایی، امریکا با ۸۱۳ میلیاردر،‌ همچنان بیش از هر کشور دیگری میلیاردر دارد. چین در رتبه دوم و پس از آن هند قرار دارد.

فوربس افزوده که ۱۸۹ نفر از فهرست میلیاردرها خارج شده اند که ۱۲۹ نفر از آنها از چین هستند.

۳۲ میلیاردر دیگر از جمله محمد الفاید سرمایه‌دار مصری و سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا، سباستین پینیرا، رئیس‌جمهور سابق شیلی و جیمی بافت، خواننده مارگاریتاویل درگذشته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.