شکست یک تجربه؛ ایالت اورگن در ایالات متحده داشتن مواد مخدر را دوباره جرم‌انگاری کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

ایالت اورگن امریکا قانونی را تصویب کرد که به موجب آن داشتن مقدار کم موادمخدر در نزد افراد جرم محسوب می‌شود و مجازاتی تا ۱۸۰ روز زندان دارد.

این ایالت در ۲۰۲۰ قانونی را تصویب کرد که داشتن مقادیری از هروئین، کوکائین و مواد دیگر جرم محسوب نمی‌شد.

قانون جدید از اول سپتامبر امسال اجرایی خواهد شد. فرماندار ایالت گفته است که این قانون مصرف کنندگان مواد مخدر را مجازات نمی‌کند و می‌کوشد که راه مداوای اعتیاد شان را هموار کند.

انجمن داروسازان امریکا سال گذشته جرم‌زدایی از مواد مخدر در نزد افراد را به عنوان یک اقدام بهداشت عمومی تایید کرد و گفت «رویکرد تنبیهی، کارساز نبوده و ما به رویکردهای دیگری نیاز داریم.»

ایالت اورگن در سال ۲۰۲۰ قانونی را برای داشتن مقادیر کم مواد مخدر در نزد افراد تصویب کرد. بر مبنای این قانون که در سال ۲۰۲۱ اجرایی شد، مواد مخدری چون کوکائین و هیروئین جرم محسوب نمی‌شد.

این قانون به منظور کاهش مرگ ناشی از اضافه مصرفی در این ایالت تصویب شد. با این حال، سه سال پس از اجرای این سیاست تجربی مرگ‌ ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در اورگن همچنان رو به افزایش است.

با این‌حال منتقدان می‌گویند که مقامات به جای تنبیه مصرف کنندگان مواد مخدر، به دنبال راهی برای درمان باشند.

منتقدان می‌گویند که افزایش مجازات‌های کیفری به علت اصلی مشکل مواد مخدر رسیدگی نمی‌کند. کاساندرا فردریک، مدیر اجرایی اتحادیه سیاست مواد مخدر به «یو‌اس‌ تودی» گفت که «تحقیق به طور مداوم نشان می‌دهد افرادی که در زندان‌ها هستند، بیش‌مصرفی مواد مخدر به طور قابل‌توجهی در میان آنها زیاد است.»

او تصریح کرد که احتمال مرگ در بین این دسته از افراد پس از رهایی از زندان در مقایسه با دیگر گروه‌های جمعیتی به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.