پولیس لندن: ضاربان خبرنگار ایرانی چند ساعت پس از حمله به او از کشور خارج شدند

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

پولیس متروپولیتن لندن در تازه‌ترین گزارش خود درباره حمله به پوریا زراعتی، مجری ایران اینترنشنال اعلام کرد که ۳ فرد مظنون در این حمله، چند ساعت پس از انجام حمله مستقیما به میدان هوایی هیتروی لندن رفته و از آن‌جا از بریتانیا خارج شده‌اند.

طبق این گزارش که روز چهارشنبه ۱۴ حمل در وبسایت پولیس متروپولیتن منتشر شد، سه مظنون حمله با موتر مزدا-۳ آبی پس از حمله به پوریا زراعتی در محله ویمبلدون لندن از محل متواری شدند و خودروی خود را رها کردند که در منطقه «نیو مالدن» کشف شده است.

زراعتی بعدازظهر جمعه ۱۰ حمل، هنگام خروج از منزلش در لندن هدف حمله چند فرد ناشناس قرار گرفت و از ناحیه پا مجروح شد. او دو روز بعد در روز یکشنبه از شفاخانه مرخص شد.

پولیس لندن در گزارشی که منتشر کرد به ادامه تحقیقات برای اطلاعات بیشتر اشاره کرده است. دومینیک مورفی، رئیس واحد فرماندهی ضدتروریسم پولیس متروپولیتن اعلام کرد که «اکنون در حال همکاری با شرکای بین‌المللی برای کسب جزئیات بیشتر هستیم.»

این مقام پلیس تاکید کرد که تحقیقات در این زمینه هنوز در مراحل ابتدایی خود است و انگیزه حمله همچنان مشخص نیست. به گفته او، همه احتمالات ممکن بررسی می‌شوند و پلیس در زمینه بررسی همه سناریو‌ها فعال خواهد بود.

تا اکنون کسی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما پیش از این، مقام‌های ایرانی به صراحت کارکنان ایران‌‌اینترنشنال و دیگر روزنامه‌نگاران ایرانی در خارج از کشور را تهدید کرده و دست به اقداماتی علیه آنان زده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
نگاه ژرف
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.