هشدار وزیر دفاع پاکستان: با تغییر نگاه طالبان، موضع اسلام‌آباد تغییر خواهد کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

وزیر دفاع پاکستان هشدار داد که با تغییر نگاه طالبان افغان به پاکستان، موضع اسلام‌آباد در قبال این گروه و افغانستان تغییر خواهد کرد. خواجه آصف افغانستان را منبع تروریسم دانست و تاکید کرد که آموزشگاه‌های طالبان پاکستانی در افغانستان باید بسته شوند.

وزیر دفاع پاکستان توقف فعالیت‌های تروریستی در پاکستان را مشروط به بستن پناهگاه‌های طالبان پاکستانی در افغانستان دانسته است.

خواجه آصف هشدار اگر طالبان اردوگاه‌های آموزشی آن‌ها را نبندد چرخه تروریسم ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری اکسپرس تریبون پاکستان روز سه‌شنبه (۱۴ حمل) گزارش داد که او در گذشته با یک هیئت پاکستانی به افغانستان سفر کرده و از رهبران طالبان خواسته است که تروریسم را متوقف کنند.

وزیر دفاع پاکستان افزوده که طالبان افغانستان راه‌حلی را که هیئت پاکستان ارائه کرده اجرا نکرده است.

به گزارش اکسپرس تریبون، وزیر دفاع پاکستان تاکید کرد که مرز پاکستان و افغانستان باید مانند مرزهای بین‌المللی در سراسر جهان باشد، اما طالبان قوانین بین‌المللی مرزی را رعایت نمی‌کند.

خواجه آصف گفت: «ما برای افغانستان جنگیده‌ایم و فداکاری کرده‌ایم، اما با تغییر نگرش طالبان افغانستان ‌در برابر پاکستان، گزینه‌های ما در مقابل آنها محدود است و موضع ما در قبال افغانستان تغییر می‌کند.»

وزیر دفاع پاکستان گفته که مردم از افغانستان با ویزا به پاکستان می‌آیند و تجارت می‌کنند. او افزود که پاکستان اجازه ترانزیت کالا از افغانستان به هند را داده است، در حالیکه ‌پاکستان می‌تواند این مسیر ترازیت را به روی افغانستان مسدود کند.

وزیر دفاع پاکستان این سخنان را یک روز پس آن بیان‌ کرد که اداره مبارزه با تروریسم پاکستان اعلام‌ کرد عامل حمله به مهندسان چینی در خیبرپختونخوا افغان بوده است.

با این حال، پس از دستیابی طالبان به قدرت در افغانستان، بر خلاف انتظار پاکستان با موج از تروریسم مواجه است و گروه‌های تروریستی همواره نیروهای امنیتی و ارتش این کشور را هدف قرار می‌دهند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
نگاه ژرف
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.