مقام روس: اوکراین و ناتو می‌کوشند حمله به مسکو را به داعش افغانستان ربط دهند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفت ارتش اوکراین و ناتو به دلیل ناتوانی در میدان نبرد به روش‌های تروریستی متوسل می‌شوند.

نیکلای پاتروشف گفته اوکراین و ناتو می‌کوشند به روسیه بگویند حمله به مسکو شاید کار شاخه خراسان داعش مستقر در افغانستان بوده است.

در پی حمله مسلحانه به تالار کنسرتی در حومه مسکو، که ده‌ها کشته برجای گذاشت، داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت. مقام‌های امریکایی گفتند که این حمله کار داعش خراسان مستقر در افغانستان بوده است.

پس از آن ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه «اسلام‌گرایان رادیکال» را مسئول حمله به تالار کروکوس در حومه مسکو اعلام کرد.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه در نوزدهمین نشست اعضای سازمان شانگهای در قزاقستان گفت که حمله تروریستی به کروکوس سیتی به خوبی سازماندهی شده بود. او تاکید کرد که این حمله «با پوشش گسترده و از پیش سازماندهی شده رسانه‌های غربی» همراه بود.

این مقام روس افزود که شناسایی سریع «سفارش‌دهندگان و حامیان» حمله تروریستی در کروکوس سیتی بسیار مهم است.

او درباره ادعای داعش در حمله به تالار کروکوس گفت: «باید در نظر داشته باشیم که هم این گروه و هم سایر گروه‌های تروریستی توسط امریکا ایجاد شده‌اند.»

پیش ولادیمیر پوتین گفته بود: «می‌دانیم که این جنایت را اسلام‌گرایان رادیکال کردند که خود جهان اسلام قرن‌ها با ایدئولوژی آن‌ها مبارزه می‌کند.»

او نیز گفته بود امریکا از طریق کانال‌های مختلف تلاش می‌کند همه را متقاعد کند که اوکراین هیچ نقشی در این حمله «تروریستی خونین» ندارد و این حمله «توسط پیروان اسلام و اعضای سازمان ممنوعه داعش در روسیه انجام شده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
قمرها
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.