اسرائیل برای پاسخ احتمالی ایران در حالت آماده‌باش قرار گرفت

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

رسانه‌های اسرائیلی از آماده‌باش نظامی این کشور برای واکنش احتمالی جمهوری اسلامی به حمله به قنسولگری خود در سوریه خبر دادند و اعلام کردند روزهای پیش‌رو برای این کشور حساس خواهند بود.

تمهیدات امنیتی در نمایندگی‌های دیپلوماتیک اسرائیل افزایش یافت.

کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل روز چهارشنبه ۱۵ حمل به نقل از مقام‌های این کشور گزارش داد روزهای آینده، هم به دلیل تهدیدات ایران و هم نزدیک شدن به پایان ماه «رمضان» بسیار حساس خواهند بود و نیروی هوایی اسرائیل در حالت آماده‌باش به سر می‌برد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز یکشنبه در نخستین سخنرانی خود پس از حمله به قنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق، گفت که اسرائیل «سیلی این اقدام را خواهد خورد.»

مقام‌های نظامی و دولتی ایران از جمله ابراهیم رئیسی همگی هشدار داده‌اند که جمهوری اسلامی به این حمله اسرائیل پاسخ خواهد داد، اما جزییاتی درباره چگونگی و زمان آن نگفتند.

با افزایش این تهدیدها، رسانه‌های اسرائیل از فراخوان نیروهای ذخیره نیروی هوایی ارتش این کشور خبر داده‌اند.

کانال ۱۲ اسرائیل اشاره کرد اسرائیل برای واکنش احتمالی ایران به حمله به قنسولگری جمهوری اسلامی در سوریه در حالت آماده‌باش قرار دارد.

این رسانه نوشت: «حمله تلافی‌جویانه‌ای که از خاک ایران صورت بگیرد، نیاز به واکنش بزرگتری از سوی اسرائیل دارد.»

منابع اسرائیلی به شبکه ایران‌اینترنشنال فاش کردند حمله اسرائیل به فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه در پاسخ به حملات روزافزون و مکرر جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی آن علیه اسرائیل از جمله پرتاب پهپاد به پایگاه دریایی ایلات انجام گرفته ‌است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.