طالبان بار دیگر بر عدم ضرورت تعیین نماینده ویژه جدید سازمان ملل برای افغانستان تاکید کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

حمدالله فطرت، معاون سخنگوی طالبان در واکنش به سخنان سخنگوی دبیرکل ملل متحد گفته که تعیین نماینده ویژه برای افغانستان اقدامی غیرضروری است.

او تاکید کرد که با حضور یوناما در افغانستان نیازی به تعیین نماینده ویژه جدید نیست.

رادیوی ملی تحت کنترول طالبان روز سه‌شنبه (۲۱ حمل) گزارش داد که آقای فطرت گفت: «اکنون در افغانستان صلح و ثبات برقرار است و دیگر جنگ‌ و‌ خونریزی نیست؛ بنابرین، نیازی دیده نمی‌شود که با حضور یوناما نماینده دیگری تعیین شود.»

این مقام طالبان در حالی به تعیین نماینده ویژه برای افغانستان واکنش نشان داده که استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل ملل متحد روز دوشنبه گفت که کار بر سر تعیین نماینده ویژه این سازمان برای افغانستان جریان دارد.

چندی پیش سهیل شاهین، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر، در واکنش به گفته‌های رئيس شورای امنیت سازمان ملل گفته بود که گزینش نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان «پذیرفتنی نیست».

او گفت: «ما تعامل با جامعه جهانی و حل مسائل را در روشنی مصالح و اصول خویش می‌خواهیم.»

سازمان‌ ملل ماه‌ها است که بر سر تعیین نماینده ویژه برای افغانستان رای‌زنی می‌کند، اما طالبان همواره با انتصاب نماینده ویژه سازمان ملل مخالفت کرده است.

این گروه گفته که قعطنامه شورای امنیت، که در آن خواستار تعیین نماینده ویژه برای افغانستان شده، بدون مشورت طالبان به تصویب رسیده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

دیدگاه
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها