جبهات نظامی و مخالفان سیاسی طالبان در پیام‌های عیدی به مبارزه علیه این گروه تاکید کردند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۲

گروه‌های نظامی و سیاسی مخالف طالبان در پیام‌های عیدی خود با تاکید بر مبارزه با این گروه سرنگونی حکومت طالبان را پیش‌بینی کردند.

در همین حال، جبهه‌های نظامی مخالف طالبان گفته‌اند که حملات خود را پس از عید فطر از سر می‌گیرند.

مارشال دوستم: مخالفان طالبان مبارزه علیه این گروه را از حماس یاد بگیرند

عبدالرشید دوستم، رهبر جنبش ملی اسلامی و معاون رئیس‌جمهور پیشین افغانستان در ترکیه گفته است که دیگر «نیرنگ و فریب» طالبان به پایان رسیده و «کاسه ظلم» این گروه سرنگون خواهد شد.

او در جمع از افغان‌ها در ترکیه گفته جنبش ملی و مخالفان طالبان مبارزه علیه این گروه را از فلسطینی‌ها و جنگجویان حماس یادبگیرند.

آقای دوستم گفت: «یک سال از عید قبلی گذشت هنوز مردم ما زیر اسارت رقت‌بار سلطه طالبان انواع شکنجه‌ها، تعدی‌ها، نقض حقوق بشر، آپارتاید جنسیتی، محرومیت زنان از آموزش و کار، ترورهای هدفمند، زندانی شدن‌ها، کوچ‌های اجباری و زورگویی‌ها سخت‌ترین روزها را در افغانستان فاقد قانون پشت سر گذرانده‌اند.»

رهبر حزب جنبش ملی افغانستان تاکید کرد که طالبان از فجایعی که انجام می‌دهند، منکر هستند و خاک بر چشم جامعه جهانی می‌زنند و این گروه هر ظلم و ستمی را که می‌خواهند بر مردم می‌کنند.

‏مارشال دوستم افزود: «امروز افغانستان تحت حمایت طالبان به لانه تروریست‌ها تبدیل شده است، تولید و قاچاق مواد مخدر شغل اصلی این گروه است، معدن‌ها توسط این گروه به تاراج رفته و تهدیدهای امنیتی کشورهای همسایه، منطقه و فرامنطقه را نگران کرده است.»

شورای مقاومت ملی در پیامی به مناسبت عید فطر نوشت که در افغانستان یک گروه «جاهل و بدوی» حاکم شده است که به نام اسلام و شریعت از هیچ‌گونه ظلمی بر مردم دریغ نمی‌کند. این شورا افزود که افغانستان امروز به «گورستان عمومی»‌ تبدیل شده که در آن هیچ قانونی وجود ندارد.

جبهه آزادی: حملات خود علیه طالبان را از سر می‌گیریم

همچنین جبهه آزادی افغانستان در پیام عیدی خود تاکید کرده است که به منظور دفاع از کشور و نوامیس ملی همه افراد مسلح، پاسگاه‌ها، پایگاه‌ها و گشت‌های گروه طالبان را هدف حملات خود قرار خواهد داد.

این جبهه در اوایل ماه رمضان اعلام کرد که حملات خود را برای یک ماه متوقف می‌کند.

جبهه آزادی در پیام خود نوشته که ‏واحدهای نظامی طالبان در آدم‌ربایی، آزار و اذیت زنان و دختران افغانستان دست دارند و حمله به آن‌ها در صدر فهرست اهداف این جبهه قرار خواهند داشت.

تاکید احمد مسعود بر مبارزه علیه طالبان

همچنان احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی گفته است که نیروهای این جبهه در گوشه‌ و‌ کنار افغانستان با سر دادن شعار آزادی و برابری، در برابر رژیم ستم‌گر ایستاده‌اند و به مبارزه خود ادامه می‌دهند می‌کنند.

وی بار دیگر تاکید کرد که نیروهای جبهه مقاومت ملی در دفاع مشروع از سرزمین، هویت و ارزش‌های اسلامی با حمایت قاطعانه و آگاهانه‌ مردم کشور، برای افغانستان آزاد، آباد و برابر مبارزه می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
فرهنگ افغانستان

رادیو

پادکست‌ها