پولیس تهران تهدید کرد که سخت‌گیری برای تطبیق حجاب اجباری را افزایش می‌دهد

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۳

فرماندهی انتظامی تهران هشدار داد که سختگیری‌ها را برای تطبیق پوشش مورد نظر جمهوری اسلامی از روز شنبه، ۲۶ حمل، تشدید می‌کند.

این نهاد از زنان و دختران خواست که «برای رعایت قانون و حفظ ارزش‌های اخلاقی و مذهبی جامعه» حجاب اجباری را رعایت کنند.

فرمانده انتظامی ایران روز پنجشنبه، ۲۳ حمل، با نشر اعلامیه‌ای گفت که طرح رعایت حجاب و عفاف «در چارچوب مطالبات عمومی و براساس وظایف قانونی در همه معابر و مکان‌های عمومی» عملی خواهد شد.

در این اعلامیه آمده است که پولیس مجبور است برای اطمینان از رعایت موازین اخلاقی، براساس وظایف خود با ناقضان قانون حجاب و عفاف برخورد کند.

پولیس همچنان از مردم خواسته است که به «ارزش‌های قانونی» احترام بگذارند و پوشش خود را «در چارچوب موازین اسلامی» تنظیم کنند.

جمهوری اسلامی پارسال نیز در روز شنبه، ۲۵ حمل، عملیات سختگیرانه‌ای را برای تحمیل پوشش اجباری بر زنان را آغاز کرد که خشم معترضان و شهروندان این کشور را برانگیخت.

لایحه حجاب و‌ عفاف در ماه سنبله پارسال توسط مجلس شورای اسلامی ایران تصویب شد. براساس این لایحه، زنان و دخترانی که پوشش مورد نظر جمهوری اسلامی را رعایت نکنند، به ۵ تا ۱۰ سال زندان محکوم می‌شوند.

تصویب این لایحه با واکنش گسترده شهروندان ایران مواجه شد. مردم ایران این طرح را «تمسخرآمیز» و بی‌احترامی به حقوق شهروندی خود می‌دانند.

قتل مهسا امینی،‌ دختر ۲۲ ساله ایرانی، یک سال پیش در بازداشت گشت ارشاد تهران به‌دلیل رعایت نکردن حجاب مورد نظر جمهوری اسلامی، موج گسترده‌ای از اعتراضات را در داخل و خارج از ایران رقم زد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها