مسئول اتاق تجارت افغانستان و پاکستان خواستار تمدید راه‌آهن کراچی تا پیشاور شد

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

رئیس اتاق مشترک تجارت افغانستان و پاکستان از اسلام‌آباد خواست که برای تسهیل داد و ستد، راه‌آهن کراچی را تا پیشاور تمدید کند.

ضیاءالحق سرحدی گفته است با تحقق این درخواست بازرگانان هر دو کشور از پرداخت هزینه‌های گزاف نجات خواهند یافت.

اتاق تجارت افغانستان و پاکستان‌ روز یکشنبه (۲۶ حمل) در خبرنامه‌ای به نقل از ‏ضیاءالحق سرحدی، مسئول این اتاق نوشت که اکنون هزینه انتقال کالا از کراچی تا پیشاور به دلیل گرانی قیمت نفت، چندین برابر افزایش یافته و بازرگانان هر دو کشور با مشکل مواجه هستند.

بر پایه این خبرنامه، او تاکید کرد که با راه‌اندازی و تمدید راه‌آهن، هزینه انتقال کالاهای تجاری کاهش می‌یابد و بازرگانان افغانستان و پاکستان دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف نخواهند بود.

مسئول اتاق تجارت افغانستان و‌ پاکستان ضمن استقبال از افزایش درآمد سالانه این راه‌آهن گفته که این افزایش در درآمد نشان‌دهنده اعتماد دوباره مردم برای عرضه خدمات مسافرتی در راه‌آهن پاکستان است.

او همچنین گفت: «راه‌آهن امن‌ترین و ارزان‌ترین وسیله مسافرتی است، اما به دلیل برخی خلاهای مدیریتی، مسافران با اتوبوس و روش‌های دیگر سفر می‌کنند.»

او افزود که اگر این راه‌آهن تمدید شود، افراد بیشتری سفر با قطار را ترجیح خواهند داد.

اتاق تجارت افغانستان و پاکستان برای رفع مشکلات بازرگانی میان افغانستان و پاکستان و به منظور جذب سرمایه‌گذاران افغان و پاکستانی برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها