پس از حمله ایران به اسرائیل، ابراهیم رئیسی در نخستین سفر خارجی خود به پاکستان می‌رود

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

یک روز پس از حمله ایران به اسرائیل، منابع پاکستانی اعلام کردند که رئیس‌جمهور ایران برای دیدار با رهبران نظامی و سیاسی پاکستان به اسلام‌آباد سفر می‌کند.

این اولین سفر خارجی ابراهیم رئیسی پس از حمله انتقام‌جویانه ایران به اسرائیل خواهد بود.

شبکه خبری پاکستانی جیونیوز روز دوشنبه‌‏‎‏، ۲۷حمل، به نقل از منابع خود گزارش داد که آقای رئیسی روز دوشنبه هفته آینده به اسلام‌آباد سفر و با آصف‌علی زرداری، همتای پاکستانی خود، محمدشهباز شریف، نخست‌وزیر و جنرال عاصم منیر، فرمانده ارتش پاکستان دیدار خواهد کرد.

این سفر ابراهیم رئیسی به پاکستان دو روز پس از حمله بی‌پیشینه پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل اعلام شده است. در ساعات اولیه صبح روز یکشنبه، ۲۶حمل، در حمله انتقام‌جویانه بی‌پیشنیه، ایران بیش از ۳۰۰پهپاد انتحاری و موشک‌های زمین به زمین به سوی اسرائیل شلیک کرد.

هرچند این سفر آقای رئیسی به پاکستان در پی حمله ایران به اسرائیل صورت می‌گیرد، اما این سفر یک هدف مهم دیگری هم دارد؛ گسترش و عادی‌سازی روابط میان اسلام‌آباد و تهران که در پی حمله موشکی ۲۶ جدی سپاه پاسداران به خاک پاکستان و حمله متقابل ارتش پاکستان به خاک ایران، به پایین‌ترین سطح خود رسید.

یک هفته پس این حملات موشکی ایران و پاکستان، دو کشور روابط‌‌‌شان را از سر گرفتند و رهبران پاکستان از آقای رئیسی دعوت کردند تا از اسلام‌آباد دیدن کند.

در حال حاضر که ایران با تهدید حملات بیشتر اسرائیل مواجه است، سفر آقای رئیسی به یک کشور قدرتمند مسلمان دارای سلاح هسته‌ای می‌تواند مهم باشد؛ به ویژه زمانی که از نگاه اعتقادی پاکستان در مقابل اسرائیل و حملات این کشور به فلسطین قرار دارد و از نگاه سیاسی هم دوست همه‌فصل چین به شمار می‌آید.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب

رادیو

پادکست‌ها