پولیس بلوچستان پاکستان از مهاجران افغان خواست 'در یک روز این ایالت را ترک کنند'

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

منابع به افغانستان اینترنشنال گفتند که مقام‌های ایالت بلوچستان هشدار داده‌اند که مهاجران افغان روستاهای این ایالت را تا سه‌شنبه به طور داوطلبانه ترک کنند.

پولیس گفته است مهاجران دارای کارت اتباع افغان و کارت گواهی ثبت نام‌ مشمول این هشدار هستند.

مهاجران افغان روز دوشنبه (۲۷ حمل) به افغانستان اینترنشنال گفتند که پولیس هشدار داده که اگر مهاجران افغان تا ساعت هشت صبح روز سه‌شنبه، ۲۸ حمل، به وقت محلی روستاهای بلوچستان را ترک نکنند، به گونه اجباری اخراج خواهند شد.

به گفته منابع، پولیس به روستاهای کراس، بازار ناو و پیشین بلوچستان هشدار داده است که باید این روستاها را تخلیه کنند و به گونه داوطالبانه به افغانستان بازگردند.

پیش از این حکومت پاکستان اعلام کرده بود که مهاجران دارای کارت اتباع افغان (ACC) و کارت گواهی ثبت نام (PoR)‌ از پاکستان اخراج نخواهند شد، اما اکنون مقام‌های ایالتی در بلوچستان می‌گویند که مهاجران قانونی هم اخراج می‌شوند.

کارت گواهی ثبت و کارت اتباع افغان مدارک هویتی برای مهاجران افغان است که به آنها اجازه می‌دهد که به طور قانونی در پاکستان زندگی کنند. این کارت در سراسر پاکستان معتبر است.

این حالی است که حکومت پاکستان اعلام کرده بود که به‌زودی مرحله دوم اخراج مهاجران افغان را از پاکستان به‌زودی آغاز خواهد کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها