بریتانیا سازندگان ویدیوهای جعلی با محتوای جنسی را مجازات می‌کند

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۸

حکومت بریتانیا اعلام کرد که برای مقابله با ساخت تصاویر و ویدیوهای جعلی، سازندگان آن را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد.

طبق قانون جدید، کسانی که بدون رضایت افراد اقدام به ساخت این محتواها کنند، با سابقه کیفری و جریمه نقدی نامحدود روبه‌رو خواهند شد.

براساس خبرنامه‌ای که حکومت بریتانیا روز سه‌شنبه، ۲۸ پخش کرد، اگر این تصاویر به طور گسترده به اشتراک گذاشته شوند، مرتکبان به زندان فرستاده می‌شوند.

بریتانیا می‌گوید که طبق قانون جدید، حتی اگر فردی قصد به اشتراک‌گذاری تصاویر «جعلی عمیق» با محتوای جنسی را نداشته باشد و با هدف ایجاد وحشت، تحقیر یا آزار قربانی باشد، مرتکب جرم شده است.

این قانون همچنین با تشدید جرائم موجود مجازات بیشتری برای مرتکبان در نظر گرفته است، به طوری که اگر فردی هم این نوع تصاویر را بسازد و هم آن‌ها را به اشتراک بگذارد، دادستانی کل می‌تواند او را به دو جرم متهم کند که منجر به افزایش مجازات فرد خاطی می‌شود.

تصاویر «جعل عمیق» در سال‌های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده‌اند و میلیون‌ها بار در ماه در سراسر جهان مشاهده می‌شوند.

این تصاویر و ویدیوهای جعلی طوری ساخته می‌شوند که تا حد زیادی واقعی به نظر می‌رسند و قربانیان معمولاً از این موضوع بی‌خبر هستند و نمی‌توانند رضایت خود را برای چنین سوءاستفاده جنسی اعلام کنند.

بریتانیا با اعلام جرم‌انگاری ساخت ویدیوهای جعلی با محتوای جنسی اعلام کرد که «این آخرین گام در یک برنامه کاری بزرگ است که هدف آن مقابله با این شکل نوظهور و عمیقاً ناراحت‌کننده‌ آزار علیه زنان و دختران است.»

دولت بریتانیا سال گذشته نیز اصلاحاتی در قانون ایمنی آنلاین برای اولین بار پخش تصاویر جعلی با استفاده از تصاویر افراد واقعی برای تولید محتوای جنسی را جرم اعلام کرد.

دولت بریتانیا می‌گوید که جرم‌انگاری تولید محتوای جنسی بدون رضایت افراد پیامی اغلب با هدف آزار و اذیت قربانیان، که عموما زنان هستند، انجام می‌شود.

دولت بریتانیا می‌خواهد که حمایت از زنان در برابر آزار جنسی، جسمی، عاطفی و آنلاین را از طریق تغییرات قانونی در اولویت قرار بدهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها