گزارش‌ها از احتمال قاچاق اعضای بدن کارگر افغان در ترکیه قبل از قتل فجیعانه او

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۳۰

رسانه‌‎های ترکیه روز پنجشنبه گزارش دادند که برخی اعضای بدن کارگر افغان از جمله کلیه چپ او در طب عدلی تشخیص نشده است.

وکیل این کارگر افغان به رسانه سوزجوی ترکیه گفت ممکن است کلیه وزیر محمد قبل از آنکه او به آتش کشیده شود، قاچاق شده باشد.

کارفرمای این کارگر افغان در ماه عقرب پارسال متهم شد که وزیر محمد را کشته و سپس جسد او را آتش زده است.

رسانه‌های ترکیه روز پنجشنبه (۳۰ حمل) نوشتند که در گزارش هیئت تخصصی کالبد شکافی و پزشکی قانونی این کشور آمده است: «معده، کلیه چپ و روده به دلیل سوختگی‌های پیشرفته، قابل تشخیص نبوده‌اند.»

پیش از این گزارش شده بود که متهمان جسد کارگر افغان را به منظور پنهان کردن هویت او به آتش کشیده‌اند.

وکیل وزیر محمد نورتانی اما گفته است: «برای پنهان کردن هویت، جسد او به آتش کشیده نشده است. هویت او را می‌توان از صورت، اثر انگشت و روی دستانش تشخیص داد. اما بدن او کاملا سوخته است. می‌بینیم که هیچ پیشرفتی در پرونده مبنی بر اینکه آیا موضوعی در رابطه با تجارت غیرقانونی اعضای بدن وجود دارد یا خیر، صورت نگرفته است.»

به گزارش رسانه‌های این کشور همسر این کارگر افغان قبلا در اظهارات خود به دادستانی گفته بود که به شوهرش در یک تماس تلفنی در ازای کلیه او ۲۰ هزار دالر پیشنهاد شده بود. همسر این کارگر افغان شهادت داده است که او در جریان این تماس تلفنی صدای آن‌ها را شنیده بود.

پیش از این پولیس ترکیه شش نفر را در پیوند به قتل این کارگر معدن زغال‌سنگ دستگیر کرده بود. چهار نفر از آنان به شرط کنترول قضایی آزاد شده‌اند.

وکیل این کارگر افغان گفت دستور کنترول قضایی یکی از متهمان لغو شده است.

او با نگرانی از این تصمیم، خواستار رسیدگی جدی به پرونده کارگر افغان شده است. وکیل این کارگر همچنین خواهان بررسی احتمال فروش اعضای بدن وزیر محمد نورتانی شده است.

رسانه‌های ترکیه در ماه عقرب سال گذشته گزارش داده بودند که وزیر محمد نورتانی، کارگر معدن ذغال‌سنگ در جریان کار جان باخت و کارفرمایان جسد او را به یک جنگل انتقال داده و در آنجا به آتش کشیدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
هری ترومن

رادیو

پادکست‌ها