وزارت خارجه امریکا: در مورد عمل به تعهدات، معیار رفتار طالبان است و نه حرف‌های آن

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۳۰

یک روز پس از درگیری ارتش پاکستان با شبه‌نظامیان در مرز با افغانستان، وزارت خارجه امریکا از طالبان خواست که اجازه ندهد گروه‌های تروریستی از خاک افغانستان استفاده کنند.

یک سخنگوی این وزارت گفت امریکا «از مبارزه پاکستان با تروریسم حمایت می‌کند.»

این وزارت روز پنجشنبه به شبکه جیونیوز گفت که مبارزه پاکستان با تروریسم باید «مبتنی بر حاکمیت قانون و محافظت از حقوق بشر باشد.»

نیروهای مرزی پاکستان روز چهارشنبه، ۲۹ حمل هفت شورشی را که قصد داشتند از مرز افغانستان و پاکستان بگذرند، در وزیرستان شمالی در ایالت خیبرپختونخوا از پای در آوردند.

روابط عمومی ارتش پاکستان در اعلامیه‌ای نوشت که این افراد در درگیری سنگین با نیروهای ارتش کشته شدند.

ارتش پاکستان در اعلامیه خود افزود که این کشور پیوسته از طالبان خواسته تا مرزهای افغانستان را درست مدیریت کند و طالبان در این مورد مسئولیت خود را ادا کند و نگذارد که شورشیان از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده کنند.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت که «ما از طالبان می‌خواهیم اطمینان حاصل کنند که خاک افغانستان برای حمایت از گروه‌های تروریستی و اقدامات تروریستی استفاده نشود.»

او در ارتباط به پایبندی طالبان به تعهدات بین‌المللی این گروه از جمله جلوگیری از فعالیت‌ گروه‌های تروریستی گفت که ایالات متحده طالبان را «بر اساس آنچه انجام می‌دهند، قضاوت می‌کند، نه آنچه می‌گویند.»

او تصریح کرد که ایالات متحده بارها از طالبان خواسته تا علیه تروریست‌ها در خاک افغانستان اقدامات معنادار انجام دهد.

طالبان از یکسو حضور گروه‌های تروریستی خارجی در افغانستان را انکار کرده و از جانب دیگر گفته که به هیچ گروهی اجازه حمله از افغانستان به کشورهای دیگر را نمی‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها