جبهه مقاومت ملی می‌گوید 'سوءتفاهم' درباره بازداشت چهار عضوش در ایران رفع شد

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۵

جبهه مقاومت ملی اعلام کرد در پی تحقیقات نهادهای جمهوری اسلامی ایران، «سوء‌تفاهم» در مورد بازداشت و هویت چهار عضو این جبهه رفع شد.

ماه گذشته پولیس ایران چهار نفر از بستگان خیرمحمد اندرابی، فرمانده مشهور جبهه مقاومت ملی افغانستان را به اتهام عضویت داعش بازداشت کرده بود.

جبهه مقاومت گفته این چهار عضو جبهه مقاومت ملی افغانستان به تاریخ ۱۷ حمل ۱۴۰۳، در اثر یک «سوء‌تفاهمی که ریشه در شرایط پیچیده‌ امنیتی منطقه داشت، در شهر کرج توسط پولیس ایران بازداشت شده بودند.»

مقام‌های جمهوری اسلامی در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این جبهه روز چهارشنبه (پنجم ثور) در اطلاعیه‌ای نوشت که پخش خبر بازداشت اعضایش سبب نگرانی اذهان عامه در ایران و افغانستان شده بود. این جبهه در مورد هویت این چهار نفر جزئیاتی نداده است.

جبهه مقاومت گفته از ابتدا بازداشت این افراد اطمینان داشته است که با بررسی دقیق و تبادل معلومات، این «نگرانی و سوء‌تفاهم» رفع خواهد شد.

در اطلاعیه جبهه مقاومت آمده است «خوشبختانه با تلاش‌های مسئولانه و بی‌وقفه نهادهاى مربوطه جمهوری اسلامی ایران، هویت و جایگاه واقعی اعضای این جبهه روشن شد و آنها از اتهامات وارده برائت گرفتند.»

مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی پیشتر گفته بودند که این افراد «از واحدهای تروریستی داعش» بودند که «در پی اشراف اطلاعاتی و گسترده سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی استان البرز و همراهی و همکاری در شناسایی تروریست‌ها توسط شهروند مسئولیت‌پذیر» دستگیر شدند.

در پی بازداشت این افراد، منابع نزدیک به جبهه مقاومت ملی به افغانستان اینترنشنال گفته بودند افراد دستگیر شده از بستگان خیرمحمد اندرابی، فرمانده مشهور جبهه مقاومت ملی افغانستان هستند که از خطر انتقام‌گیری طالبان به ایران پناه برده بودند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان تاکید کرده است که همواره در خط مقدم مبارزه و مقاومت علیه گروه‌های افراطی و تروريستى در منطقه قرار دارد و نگرانی‌های جمهوری اسلامی ایران را در خصوص امنیت ملی این کشور، به درستی درک می‌کند.

جبهه مقاومت تاکید کرده که فعالیت گروه‌هاى تروریستی به یک معضل جدی در جهان و منطقه‌ تبدیل شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها