دادستانی تهران شماری از خبرنگاران را به دلیل بازنشر گزارش قتل نیکا شاکرمی احضار کرد

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۱۲

رسانه‌های ایران گزارش دادند که دادستانی تهران شماری از فعالان رسانه‌ای را به دلیل بازنشر گزارشی در مورد آزار جنسی و قتل نیکا شاکرمی، یک جوان معترض ایرانی، احضار کرده است.

بی‌بی‌سی جهانی اخیرا گزارش داد ماموران امنیتی نیکا شاکرمی را پس از آزار جنسی کشتند.

بی‌بی‌سی جهانی براساس اسناد محرمانه از جلسه استماع سپاه پاسداران روز دوشنبه، ۱۰ ثور گزارش داد که نیکا شاکرمی، نوجوان معترض ۱۶ ساله ایرانی در جریان اعتراضات علیه جمهوری اسلامی مورد تعرض و آزار جنسی سه مامور امنیتی قرار گرفته و سپس به قتل رسید.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران روز چهارشنبه، ۱۲ ثور، گزارش داد که دادستانی تهران علیه برخی از افراد به دلیل «انتشار مطالب کذب» درباره نیکا شاکرمی پرونده قضایی تشکیل داده است.

این خبرگزاری نوشته است: «دادستانی تهران در راستای وظیفه قانونی عدلیه برای مقابله با برهم زنندگان امنیت روانی جامعه، ضمن اعلام جرم، برای این افراد پرونده قضایی تشکیل داد و جهت ارائه توضیحات به دادسرای تهران احضار شدند.»

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز گزارش داد که برخی از فعالان رسانه‌ای که با استناد به گزارش بی‌بی‌سی، «با همراهی گروه‌های ضد انقلاب اقدام به انتشار مطالب کذب در رابطه با پرونده نیکا شاکرمی کرده بودند» به دادستانی تهران احضار شدند.

نیکا شاکرمی نوجوان ۱۶ ساله‌ای بود که در جریان اعتراضات علیه جمهوری اسلامی در سال ۱۴۰۱، از سوی نیروهای امنیتی در تهران ربوده شد و به قتل رسید.

براساس گزارش بی‌بی‌سی جهانی، یکی از ماموران به نام آرش کلهر با جوراب دهان او را بسته و یکی دیگر به نام صادق منجزی روی این نوجوان نشسته و او را لت‌وکوب کرده و آزار جنسی داده‌ است.

طبق این گزارش، ماموران در مسیر انتقال نیکا شاکرمی به زندان اوین، او را زیر آزار و شکنجه به قتل رسانده و پیکرش را در خیابانی در تهران بیرون انداخته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
هری ترومن

رادیو

پادکست‌ها