حامیان فلسطین یوروویژن را به 'برخورد دوگانه' با اسرائيل و روسیه متهم می‌کنند

جمعه ۱۴۰۳/۰۲/۲۱

حامیان فلسطین برگزارکننده یوروويژن را به برخورد دوگانه با اسرائیل و روسیه متهم کردند.

شرکت ای‌بی‌يو که پارسال در اعتراض به حمله به اوکراین، روسیه را از شرکت در یوروویژن محروم کرد، در دفاع از حضور اسرائيل در مسابقه گفته این رویداد غیرسیاسی است.

ادن گولان، آوازخوان ۲۰ ساله‌ اسرائيلی اکنون به مرحله نهایی این رقابت راه یافته که روز شنبه در شهر مالموی سویدن برگزار می‌شود.

او ابتدا آهنگی به نام طوفان اکتبر برای شرکت در مسابقه امسال یوروویژن انتخاب کرده بود که به حمله حماس به جنوب کشورش اشاره داشت. یوروويژن این آهنگ را نپذیرفت و خانم گولان آن را تغییر داد.

مسئولان شرکت ای‌بی‌یو همراه داشتن پرچم فلسطین در محل برگزاری مسابقه را ممنوع کرده‌اند. شرکت‌کننده ایرلندی یوروويژن به روزنامه آیریش تایمز گفته است که مسئولان مسابقه به او گفته‌اند باید شعارهای «آتش‌بس» و «آزادی برای فلسطین» را که بر روی صورت و پای خود نوشته، پاک کند.

ده‌ها نفر از منتقدان عملیات اسرائیل در غزه، که گرتا تونبرگ، فعال سرشناس محیط زیست هم در میان آن‌ها است، در مرکز شهر مالمو تظاهرات کرده و خواهان تحریم اسرائيل و حذف نماینده این کشور از رقابت آوازخوانی یوروويژن شده‌اند.

شماری از مخالفان همچنین در بیرون هتل محل اقامت ادن گولان شعارهایی علیه او و کشورش سر دادند.

یک عضو هیئت اسرائيل در یوروویژن به رادیوی ال‌بی‌سی لندن گفت که سازمان امنیت داخلی اسرائیل (شین‌بت) برای مراقبت از نماینده آن کشور در یوروویژن و همراهانش، مامورانی به سویدن فرستاده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

هری ترومن
جهان‌نما
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها