طالبان از ادغام هشت اداره دولتی به وزارت‌خانه‌ها خبر داد

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

‏ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان اعلام کرد که به دستور هبت‌الله آخندزاده هشت اداره دولتی به وزارت‌خانه‌ها مدغم شده‌اند. آقای مجاهد گفت: «این تصمیم برای جلوگیری از تورم تشکیلاتی، هزینه‌های بیشتر و موثریت در کار، زیر چتر صلاحیت واحد اتخاذ شده است.»

او افزود اداره عالی تفتیش به اداره عمومی تعقیب و نظارت از فرامین و احکام، شورای عالی طبی، به وزارت صحت عامه، اداره ملی غذا و ادویه به وزارت صحت عامه، اداره ملی راه آهن، به وزارت فواید عامه ادغام شده‌اند.

‏سخنگوی طالبان گفت که اداره آزمایشگاه‌های مرکزی و ولایتی تیل و گاز از اداره ملی نورم و استندرد به معینیت عواید و گمرکات وزارت مالیه، اداره آزمایشگاه‌های مرکزی و ولایتی مواد غذایی از اداره ملی نورم و استندرد به معینیت غذا و ادویه وزارت صحت عامه ادغام شده‌اند.

خبرگزاری باختر روز چهارشنبه (۲۶ ثور) به نقل از سخنگوی طالبان نوشت که اداره آموزش‌های حرفه‌ای به وزارت کار و امور اجتماعی و کمیته ملی المپیک به اداره عمومی تربیت بدنی و ورزش مدغم شده‌اند.

گفته شده است که این ادارات پیش از این زیرمجموعه وزارت‌خانه‌ها نبودند.

به گفته آقای مجاهد، در فرمان رهبر طالبان آمده است که کارمندان اداره‌های مدغم شده در وزارت‌خانه‌ها و اداره‌های مربوط بر بنیاد نیاز در بست‌های فعلی‌شان خواهند ماند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
نگاه ژرف
دانشگاه؛ قدرت‌گیری افراطی‌ها

رادیو

پادکست‌ها