کشته شدن ابراهیم رئيسی؛ چرا برخی کاربران ایرانی اکس عکس نیمه‌عریان خود را پخش می‌کنند؟

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۱

اگر نام ابراهیم رئیسی را در شبکه اکس(توییتر سابق) جستجو کنید، در کنار واکنش‌های معمول دیگر، اعم از غم و شادی، با شمار زیادی عکس نیمه عریان از کاربران زن و مرد ایرانی روبه‌رو خواهید شد. عکس‌هایی که بعضی از آن‌ها با عبارت‌هایی مانند «الوعده وفا» توییت شده است.

یک ترند سال‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی، به ویژه اکس که محدودیت کمتری دارد، این است که کاربران می‌گویند اگر فلان اتفاق بیفتد «من نود می‌دهم»؛ و منظورشان از نود، نه عدد ۹۰، بلکه واژه انگلیسی (nude) به معنای عریان است.

در فاصله اعلام خبر سانحه چرخبال حامل رئيس‌جمهور ایران تا پیدا شدن اجساد سوخته او و همراهانش، برخی کاربران اکس که دل خوشی از جمهوری اسلامی و عواملش ندارند، ابراز امیدواری می‌کردند که رئيس‌جمهور و وزیر خارجه این رژیم در سقوط چرخبال مرده باشند.

در کنار شوخی‌هایی که با موضوع سقوط چرخبال دست‌به‌دست می‌شد، بعضی کاربران، به ويژه زنان، وعده می‌دادند که اگر رئيسی مرده باشد، «نود» یا عکس عریان خود را پخش خواهند کرد.

بعضی دیگر از منتقدان جمهوری اسلامی هم در واکنش به خبر کشته شدن ابراهیم رئیسی، ویدیوهای رقص افرادی را پخش می‌کنند که در سال‌‌های اخیر به‌دست عوامل حکومت کشته شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
برخلاف احتمال

رادیو

پادکست‌ها