گزارشگران بدون مرز: کامران داور، خبرنگار پاکستانی در نزدیکی مرز افغانستان کشته شد

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۳

گزارشگران بدون مرز اعلام کرد که کامران داور، خبرنگار ۳۰ ساله پاکستانی در وزیرستان شمالی، در مرز افغانستان به ضرب گلوله کشته شده است.

این سازمان گفت آقای داور چند هفته پیش، درباره امنیت خود ابراز نگرانی کرده بود.

به گفته سازمان گزارشگران بدون مرز، کامران داور خبرنگار مستقل بود و کانال خبری یوتیوبی به نام وزیرستان تی‌وی را مدیریت می‌کرد.

روخان زیب، افسر پولیس مستقر در میرانشاه در یک تماس تلفنی به نماینده گزارشگران بدون مرز در پاکستان گفت: «این یک قتل هدفمند بود.»

در همین حال، سازمان گزارشگران بدون مرز از مقامات پاکستان خواست که تمامی اطلاعات ممکن در مورد قتل این خبرنگار را روشن کند و عاملان قتل محاکمه شوند.

سلیا مرسیر، رئیس واحد آسیای جنوبی گزاشگران بدون مرز، می‌گوید قتل این خبرنگار فضای ترسناکی را برای فعالان رسانه‌‌ای پاکستان ایجاد کرده‌است. او همچنان از مقامات پاکستان خواست تحقیقات کاملی را در پیوند به قتل این خبرنگار انجام دهند.

مسئول واحد آسیای جنوبی گزارشگران بدون مرز گفت نباید این رویداد مانند قتل‌هایی که در گذشته انجامد شده بدون پیگرد باقی بماند.

جامعه رسانه‌ای پاکستان قتل این خبرنگار را محکوم کردند و از دولت خواستند که عاملان آن را مورد بازپرس قرار دهد.

سازمان گزارشگران بدون مرز می‌گوید که از سال ۲۰۰۵ تا کنون این چهارمین خبرنگار است که در وزیرستان به قتل می‌رسد. به گفته این سازمان تا هنوز هیچ گروهی قتل داور را به عهده نگرفته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها