وزیران دارایی گروه هفت بر تشکیل جبهه مشترک علیه قدرت روبه‌رشد صادرات چین تاکید کردند

جمعه ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

وزیران دارایی گروه هفت کشور صنعتی در نشستی نسبت به خطرات جنگ تجاری بیجینگ هشدار دادند و بر اتحاد اعضای گروه هفت در برابر سیاست‌های صنعتی «ناعادلانه» چین تاکید کردند.
آنها خواستار تشکیل جبهه مشترک علیه قدرت رو‌به‌رشد صادرات چین شدند.

در روز نخست نشست وزیران دارایی گروه جی‌۷ در ایتالیا، وزیران آلمان، فرانسه و ایتالیا بر تشکیل جبهه واحد در مقابل صادرات رو‌به‌رشد چین تاکید کردند.‌
واشنگتن هفته گذشته مجموعه‌ای از تعرفه‌های سنگین بر واردات چینی از جمله باتری موترهای الکتریکی، تراشه‌های کامپیوتری و محصولات پزشکی وضع کرد که نگرانی‌هایی را در مورد تلافی و چند قطبی شدن تجارت جهانی ایجاد کرد.
جانت یلن، وزیر خزانه‌داری امریکا، روز پنجشنبه گفت که او می‌خواهد متحدان ایالات متحده در گروه هفت نشان دهند که در کنار واشنگتن ایستاده‌اند.

گروه هفت متشکل از جاپان، آلمان، فرانسه، امریکا، بریتانیا، ایتالیا و کانادا است.
وزیر دارایی فرانسه گفت که اجتناب از جنگ تجاری با بیجنیگ که همچنان «شریک اقتصادی ما» است، مهم است، اما جی‌۷ باید از منافع صنعتی خود در برابر «روش‌های تجاری ناعادلانه» چین محافظت کند.
به گزارش رویترز، اقتصاد صادرات محور آلمان از تشدید تنش‌های تجاری چیزهای زیادی برای از دست دادن خواهد داشت. وزیر دارایی آلمان به خبرنگاران گفت که «جنگ‌های تجاری به معنای همه چیز از دست دادن است، شما نمی‌توانید در آنها پیروز شوید.»
وزیر اقتصاد ایتالیا نیز گفت: «تعرفه‌های ایالات متحده احتمالا منجر به افزایش صادرات چین به اروپا شود.»
او بر اتحاد میان اعضای جی‌۷ تاکید و گفت بسیار مهم است که کشورهای اروپایی رقابت بین خود را آغاز نکنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها