کلیسای کاتولیک بریتانیا: سیلاب‌ها بدترین تاثیر را بر زنان و کودکان افغان گذاشته است

شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵

سازمان خیریه بین‌المللی «کاتولیک‌ برای توسعه خارج از کشور» می‌گوید که بلایای طبیعی در افغانستان سالانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر را متأثر می‌سازد.
این سازمان گفته سیلاب‌های اخیر بدترین تأثیر را بر زنان و کودکان افغان گذاشته است.

آژانس کاتولیک برای توسعه خارج از کشور «سی‌ای‌اف‌او‌دی»، یک سازمان خیریه بین‌المللی و آژانس کمک رسمی کلیسای کاتولیک در بریتانیا و ولز است.
این آژانس با اشاره به جان باختن حدود ۵۰۰ نفر در پی سیلاب‌های اخیر در ولایات مختلف افغانستان، می‌گوید که ولایت‌های شمال‌شرقی بیشترین و بدترین آسیب را متحمل شده‌اند.
به گفته این آژانس، زنان و کودکان به دلیل حضور در خانه‌ها بیشتر از مردان در معرض آسیب‌‌پذیری ناشی از سیلاب قرار گرفته‌اند.
کیتی شوالیه، مدیر آژانس کاتولیک برای توسعه خارج از کشور در افغانستان می‌گوید که فاجعه سیلاب در افغانستان نیاز به تلاش‌های طولانی مدت برای کاهش آسیب‌پذیری دارد.

این سازمان خیریه به نقل از نهاد‌های امدادرسان گفته که بسیاری از مناطق شمال‌ و غرب افغانستان با کمبود شدید مواد غذایی مواجه‌اند.
از یک سو تخریب زمین‌های زراعتی و از دیگرسو بحران اقتصادی موجب شده تا خانواده‌ها پولی برای خرید آذوقه نداشته باشند.
این آژانس با همکاری شرکای خود تاکنون به سه ولایت شمال‌شرقی افغانستان (بغلان، تخار و بدخشان) کمک‌های فوری ارائه کرده است.
اقلام کمکی این آژانس و شرکای آن شامل کمک مالی، پناهگاه موقت، مواد غذایی و غیر غذایی، دسترسی به آشامیدنی و امکانات بهداشتی است.
طبق آمارهای این آژانس، به طور متوسط سالانه ۲۰۰ هزار نفر در افغانستان در معرض بلایای طبیعی قرار می‌گیرند.
این آژانس افزوده که بین ماه جنوری تا نوامبر سال گذشته حدود ۳۴۴ هزار نفر از بلایای طبیعی متاثر شده و ۲۵ شهر افغانستان دچار فاجعه شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
گنج‌های پنهان

رادیو

پادکست‌ها