ارتش پاکستان: در عملیات ویژه در خیبرپختونخوا «۲۳ تروریست» کشته شدند

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

ارتش پاکستان روز دوشنبه، هفتم جوزا، اعلام کرد که در سه عملیات جداگانه در شبانه‌روز گذشته در خیبرپختونخوا، هفت سرباز و «۲۳ تروریست» کشته شده‌اند.

این ارتش می‌گوید در پی این عملیات‌ها چندین «مخفی‌گاه تروریستان» منهدم شده است.

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است که نخستین تبادل آتش نیمه‌شب یکشنبه در حومه پیشاور، مرکز ایالت خیبر پختونخوا رخ داد که در پی آن شش جنگ‌جو و دو افسر ارتش کشته شدند.

به گفته ارتش پاکستان دو عملیات دیگر، روز دوشنبه، هفتم جوزا، در مناطق تانک و باغ ولسوالی خیبر رخ‌ داد که در پی آن پنج نیروی امنیتی و ۱۷ جنگ‌جو کشته شدند.

ارتش پاکستان می‌گوید عملیات پاکسازی برای از بین بردن «تروریستان» ادامه خواهد داشت و مقامات ارتش مصمم‌اند خطر تروریسم در این کشور را محو کنند.

در بیانیه ارتش در مورد جنگویان کشته شده در این عمیات جزئیات بیشتری ارائه نشده‌ و معلوم نیست که آنان مربوط کدام گروه بوده‌اند.

تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی) از فعال‌ترین گروه‌های شبه‌نظامی مخالف دولت پاکستان در خیبرپختونخوا است.

ارتش پاکستان روز پنج‌شنبه، سوم جوزا، نیز اعلام کرده بود که طی یک رشته عملیات در جریان ماه ثور در امتداد مرز افغانستان «۲۹ تروریست» را کشته است.

مقامات پاکستان در پی افزایش حملات خونبار در این کشور همواره از دست داشتن تی‌تی‌پی و برنامه‌ریزی آن در داخل افغانستان سخن گفته‌اند.

دولت پاکستان در ماه‌ها پسین بارها از طالبان افغانستان خواسته‌اند که طالبان پاکستانی را در افغانستان جا ندهد. اما طالبان افغانستان ادعا دارد که هیچ جنگجوی خارجی این این کشور حضور ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
قدرت کلمات

رادیو

پادکست‌ها