دادستان نیویارک: ترامپ با پرداخت حق‌السکوت به ستاره پورن برای فاسد کردن انتخابات تلاش کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

یک دادستان نیویارک به هیئت منصفه دادگاه گفت دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ توطئه کرده و سپس آن را پوشانده است.

او متهم است در آستانه انتخابات با پرداخت ۱۳۰ هزار دالر به یک ستاره پورن‌ از او خواسته به رای دهندگان درباره رابطه جنسی‌شان چیزی نگوید.

استورمی دانیلز ستاره فیلم‌های پورن ادعا می‌کند که ترامپ با او رابطه جنسی داشته است.اما ترامپ هرگونه رابطه جنسی با این ستاره پورن را انکار می‌کند.

جاشوا استاینگلاس، دادستان دادگاه نیویارک روز سه‌شنبه به هیئت منصفه گفت که آنها باید بررسی کنند که آیا ترامپ ۷۷ ساله اسناد تجاری را برای مخفی نگه داشتن پرداخت پول به این ستاره پورن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ جعل ​​کرده است یا خیر.

او گفته که هیئت منصفه باید نگرانی‌های سیاسی گسترده‌تری را در نظر بگیرند، از جمله احتمال اینکه ترامپ و متحدانش با کنترول اطلاعاتی که به رای‌دهندگان می‌رسد، در انتخابات فساد کرده‌اند.

استاینگلاس گفت: « طرحی که در آن زمان توسط این افراد تهیه شد، می‌تواند به خوبی باعث انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری شده باشد.»

قرار است اعضای هیئت منصفه از روز چهارشنبه شور و رایزنی درباره اظهارات و شواهد دادستان را آغاز کنند.

این اولین بار در تاریخ امریکا است که یک رئیس جمهور سابق یا فعلی با محاکمه جنایی روبرو می‌شود.

ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات نوامبر ۲۰۲۴ است. او در انتخابات ۲۰۲۰ به رغم تلاش‌های زیاد به جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی امریکا باخت.

اگر آقای ترامپ گنهکار شناخته شود، قاضی چندین عامل را از جمله سن آقای ترامپ (۷۷ سال)، نبود سوابق کیفری قبلی و احتمالاً نقض دستورات سکوت دادگاه توسط وی، در صدور حکم باید مدنظر قرار دهد.

مجازات او ممکن است شامل جریمه، تحت نظارت بودن، یا احتمالاً زندان باشد. آقای ترامپ قطعاً به حکم محکومیت اعتراض خواهد کرد، فرایندی که ممکن است ماه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد.

تیم حقوقی وی سپس به دیوان تجدیدنظر در منهتن و احتمالاً دیوان عالی برای تغییر حکم مراجعه خواهند کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گنج‌های پنهان
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها