طالبان یک پزشک را از وزارت صحت‌ برکنار و یک ملا را جانشین او تعیین کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

طالبان قلندر عباد را از وزارت صحت عامه برکنار کرد و مولوی نورجلال، معین پیشین وزارت داخله این گروه را جانشین او تعیین کرد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفت که براساس حکم ملا هبت‌الله، والی‌های این گروه در سمنگان و فاریاب نیز جابه‌جا شده‌اند.

قلندر عباد، وزیر پیشین صحت عامه طالبان یک پزشک است. او پس از تسلط طالبان بر افغانستان سرپرست این وزارت تعیین شد. نور جلال یک ملا است و او نیز در تابستان ۱۴۰۰ به عنوان معاون اداری وزارت داخله طالبان معرفی شد.

سخنگوی طالبان در مورد برکناری قلندر عباد توضیحی نداده است.

ذبیح‌الله مجاهد روز سه‌شنبه، هشتم جوزا، در یادداشتی در شبکه اجتماعی اکس نوشت عبدالاحد فضلی، والی سابق این گروه در سمنگان به حیث والی جدید طالبان در فاریاب تعیین شده است.

براساس حکم هبت‌الله آخندزاده، محمد شعیب رسالت، والی قبلی طالبان در فاریاب نیز به حیث والی این گروه در سمنگان تعیین شده است.

ذبیح‌الله مجاهد همچنین نوشت که رحمت‌الله نجیب، معاون اداری سابق ریاست استخبارات طالبان به عنوان معین اداری وزارت داخله این گروه تعیین شده است.

طبق فرمان رهبر طالبان، محمد صادق انقلابی، ولسوالی پیشین طالبان در ولسوالی گرشک هلمند به عنوان معاون والی این گروه در قندهار و حیات‌الله مبارک، معاون قبلی والی طالبان در قندهار به حیث والسوال گرشک ولایت هلمند گماشته شده است.

هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان بیشتر افراد این گروه را در بست‌های مهم دولتی تعیین می‌کند.

مسلکی نبودن اعضای گروه طالبان نیز یکی از مواردی است که بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

دیدگاه
جهان‌نما
خبر

رادیو

پادکست‌ها